YENİ OTOGAR İNŞAATI SONA YAKLAŞIYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YENİ OTOGAR İNŞAATI SONA YAKLAŞIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım programı kapsamında Akşehir’de yapımına başlanılan yeni otogar inşaatı büyük bir hızla devam ediyor.

17 Haziran 2021 - 23:29 - Güncelleme: 18 Haziran 2021 - 10:39

Yeni Otogar İnşaatının Büyükşehir Belediyesinin yatırım programı kapsamında devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “10 bin metrekarelik bir alan üzerinde 2 bin 500 metrekarelik bir inşaat alanına sahip bir tesis. Yaklaşık 7 Milyon liralık bir maliyet söz konusu. 12 perondan oluşuyor. Akşehir’imize güzel hizmet vermesi noktasında önemli bir yatırım. Mevcut otogarımız artık işlevini yitirmişti, yer yer oturmalar vardı. Akşehir’in birinci derece deprem bölgesi olduğu düşünülürse otogarımızın yenilenmesi kaçınılmazdı ve çok acil bir konuydu. Büyükşehir yasası ile bu ulaştırma ve otogar hizmetleri büyükşehir belediyesine verildiği için, Büyükşehir Belediyemiz projesini yaptırdı, programına aldı ve şu anda inşaatımız devam ediyor. Yakın zamanda  inşallah inşaat bitecek, çevre düzenlemesi ile Akşehir Belediyemize düşen yol bölümlerinin bağlanmasıyla hizmete başlamış olacak.Ben bu vesileyle Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu yatırımları Akşehir’le buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm Büyükşehir ve Akşehir Belediyesi personelimize ve müteahhit firmamıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
YENİ OTOGARIN MALİYETİ 7.5 MİLYON LİRA
Akşehir’in birinci derecede deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak, mevcut otogar binasının depremle ilgili ciddi sorunları olduğunu aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bundan dolayı yapmış olduğumuz çalışmalarda 7.5 milyon liraya mal olacak, 2 bin 700 metrekarelik bir otogarın yapımı tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete girmiş olacak. Akşehir’in önemli projelerini takip ediyoruz. Bu yapılanlarla birlikte Akşehir’in ekonomisine ciddi bir katkı sağlanmış olacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.
HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 1171 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
TUZLUKÇU'DA  “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”
TUZLUKÇU'DA “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”