YUNAK İLÇE TARIM SURVEY VE BİÇERDÖVER KONTROLLERİNE DEVAM...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK İLÇE TARIM SURVEY VE BİÇERDÖVER KONTROLLERİNE DEVAM EDİYOR

Yunak'ta Süne mücadelesi kapsamında surveyler devam etmekte olup, Survey çalışmaları ile hububat ekili alanlar ve ayrıca hububat hasadında dane kayıplarının önlenmesi amacıyla biçerdöver kontrollerine devam ediliyor.

22 Temmuz 2022 - 10:59

Konuyla ilgili Yunak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından şu ifadelere yer verildi: "İlçemiz ayçiçeği ekiliş alanlarında mildiyö hastalığı ve çayır tırtılı sürveyleri gerçekleştirildi. Yapılan inceleme ve kontrollerde İlçemiz ayçiçeği üretim alanlarında hastalık ve zararlılar yönünden herhangi olumsuz bir bulguya rastlanmamıştır. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz personellerince Ayçiçeği Ekim alanlarında çayır tırtılı (Loxostege sticticalis) ve diğer  hastalık - zararlılara karşı arazi kontrolleri yapılmıştır.
Hububat ekim alanlarında ise hasat döneminin devam ediyor olması hasebiyle Biçerdöver kontrollerine devam edilmektedir. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz personellerince Ayçiçeği Ekim alanlarında çayır tırtılı (Loxostege sticticalis) ve diğer  hastalık - zararlılara karşı arazi kontrolleri yapılmıştır.Hububat ekim alanlarında ise hasat döneminin devam ediyor olması hasebiyle Biçerdöver kontrollerine devam edilmektedir." 
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SANDIK ÇAĞRISI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SANDIK ÇAĞRISI
AKŞEHİR’DE 71 BİN 705 SEÇMEN, SANDIK BAŞINA GİDİYOR
AKŞEHİR’DE 71 BİN 705 SEÇMEN, SANDIK BAŞINA GİDİYOR