YUNAK’IN İLK FABRİKASININ İNŞASI HIZLA SÜRÜYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'IN İLK FABRİKASININ İNŞASI HIZLA SÜRÜYOR

Yunak tarihinde ilçeye kurulacak olan ilk fabrikanın hızlı yükselişi sürüyor.Dorse treyler araç üstü ekipmanları fabrikasının çelik konstrüksiyonlarının yapımı tamamlandı.Fabrikanın inşaatının son durumu ise Yunak Belediyesi aracılığı ile havadan görüntülendi.

24 Ocak 2023 - 10:52

Yunak’a Star Yağcılar A.Ş. tarafından kazandırılacak olan treyler araç üstü ekipmanları fabrika inşaatında çalışmalar hızla ilerliyor.Alınan bilgiye göre, 24 Haziran 2022 'de Konya’nın Yunak ilçesinde inşaat başlangıç töreni düzenlenen fabrikada çalışmalar 6. ayında planlar doğrultusunda devam ediyor.
Yunak  ilçesinde yükselen tesisde üretilecek olan Treyler, Damper ,Dorse ve Araç Üstü Ekipmanlarını içinde barındıran fabrikanın açılması ve üretilen malzemelerin tüm Türkiye ve dünya pazarına dağıtılmak üzere yollara çıkması için geri sayım devam ediyor.Fabrikanın inşaatının 2023 yılı ilk çeyreğinde tamamlanarak  üretime başlaması öngörülüyor.
Yunak genelinde istihdam ağırlıklı çalışmaların devam edeceğini ifade eden Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , “ Göreve geldiğimiz günden bu yana istihdama yönelik gerekli adımları atıyoruz.İlk  fabrikamız kısa süre içerisinde açılarak ilk etapta yaklaşık 50 / 60 kişiye doğrudan istihdam sağlayacaktır.Bu sayı zamanla da artacaktır.”dedi.
İlçede  istihdam ve hizmet seferberliği ilan ettiklerini ve  ilçenin bir yatırım merkezi olması konusunda hızlı adımlar atmaya devam edeceklerini aktaran Konak , “ Biz sadece yol, parke taşı ve temizlik çalışmaları ile değil hayata geçirdiğimiz istihdam projeleri ile de bölgemize kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. Bunun içinde çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” diye konuştu.
HABER / SERKAN AKGÖL 
 

Bu haber 940 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR'DE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMALARI
AKŞEHİR'DE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMALARI
AKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLİ BİREYLER İÇİN SİNEMA ETKİNLİĞİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ENGELLİ BİREYLER İÇİN SİNEMA...