YUNAK KAYMAKAMI EĞİTİME DESTEK VERİYOR
Reklam
Reklam

YUNAK KAYMAKAMI EĞİTİME DESTEK VERİYOR

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut eğitim alanında hazırladığı projelerle ilçe öğrencilerinin vizyonunu değiştirmeye hazırlanıyor

08 Ocak 2020 - 09:26

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, ilçede özellikle öğrencilere yönelik hazırladıkları projelerle, öğrencilerin sosyal ve kültürel hayatta daha verimli ve başarılı olmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
SAVUNMA
SANAYİ PROJESİ
Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Savunma sanayisi konusunda da projeler hazırladıklarını söyledi. Mevlana Kalkınma Ajansının savunma sanayi projelerine destek verdiğini belirten Kaymakam Akbulut, “Mevlana Kalkınma ajansı savunma projelerini destekliyor. Bizde Yunakta okulumuzda öğrencilerimizle ‘tankkep’ yapmayı planlıyoruz. Yani hem tank hem kepçe, bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 21 bin lira civarı bunu sunacağız. Aynı zamanda kodlama projemiz devam ediyor. Tüm ilkokuldaki hocalarımıza kodlama yazılımı eğitim vereceğiz. Bu Avrupa’da anaokulundan itibaren ders olarak veriliyor. Biz bunda yaklaşık 30 sene gerideyiz. Onun için onun eğitimleri verilecek proje onaylanırsa bir tanede örnek sınıf yapacağız. Robotik kodlama-yazılım sınıfımız olacak” diye konuştu.
ASKIDA KİTAP PROJESİ
Hayata geçirdikleri projeler arasında Askıda Kitap projesi olduğunu ifade eden Kaymakam Erdem Akbulut, “Şu an başlayan ‘Askıda Kitap’ projemiz var. Askıda ekmek gibi düşündük. Ekmek en önemli ihtiyaç insan hayatı için, ruh içinse kitap o yüzden böyle bir proje gerçekleştirdik. Mantığı aynı askıda ekmek gibi. Kitabı alsın getirmesine gerek yok. Yeter ki okusun, evine kadar elinde götürsün, bunların hepsi farkındalığı artırır” diye konuştu.  İlçenin aynı zamanda kütüphanesiyle ilgilide çalışanlar yürüttüklerini belirten Kaymakam Akbulut, “Kütüphanemiz çok kötü durumdaydı. Bırakın çocukları hiç kimse girip içerde kitap okumazdı. Ama geçici çözüm olarak biz içerisinde bir tadilata gittik. Bütün duvarlarını boyattık. Çocuklarımızın dikkatini çekecek her bir duvara ayrı resimler yapacak resim öğretmenlerimiz. Birde sandalye yerine çocuklarımızın daha rahat etmesi için puf getirdik koyduk” dedi.  
ÇOCUKLAR SOSYAL
 HAYATA
 HAZIRLANIYOR
Derslerinde başarısız olan ve kavgacı öğrencilerin daha başarılı olmaları ve sosyal hayata hazırlanmaları içinde ciddi bir çalışmaya başladıklarını vurgulayan Yunak Kaymakamı Akbulut, “İlçemizde her okuldan en az bir tiyatro ekibi kurmasını istedim. Bu ekibinde en az yarısından bir fazlası derslerde başarısız ve kavgacı çocuklar olacak. Bu çocukların hayatlarında kavgadan ve kaba kuvvetten başka bir konuda da taktir edileceğini, beğenileceğini, alkış almayı başarabileceğini görmesi lazım” dedi.
İlçedeki çocuklarının ufuklarının açılması içinde bir takım çalışmalar yapmayı planladıklarını aktaran Akbulut, “Birde çocuklarımızın ufkunun açılmasını istiyorum. Mesela Selçuk Üniversitesi çok güzel bir üniversite. Ben bile orayı gezerken tekrar Üniversite okumak istedim. O yüzden çocuklarımızı bahar ayında oraya götürmeyi düşünüyoruz vizyonları gelişsin diye. Farklı şeyler görmek insanın kendinde farklılık yaratan şeylerden bir tanesidir. İnsan bambaşka düşünüyor, bambaşka hayal ediyor” şeklinde konuştu.
HABER MERKEZİ

Bu haber 417 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN KOCA'DAN 'BABAYİĞİT'LERE KORONAVİRÜS MESAJI
BAKAN KOCA'DAN 'BABAYİĞİT'LERE KORONAVİRÜS MESAJI
MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA ODA BAŞKANLARI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
MİLLETVEKİLİ ERDEM VE BAŞKAN AKKAYA ODA BAŞKANLARI İLE...