Reklamı Geç
YUNAK KOMEK GÜZ DÖNEMİNE YOĞUN İLGİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK KOMEK GÜZ DÖNEMİNE YOĞUN İLGİ

Kursiyerlere okuryazarlık ve temel yaşam becerileri kazandırma, piyasanın ihtiyaç duyduğu becerilere sahip insan gücü yetiştirme ve toplumsal ihtiyaçları karşılayabilecek bir hayat boyu öğrenme sistemi kurma amacıyla Yunak KOMEK'te eğitimler devam ediyor.

23 Kasım 2022 - 00:29

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) güz dönemi eğitimlerine Yunak'ta yoğun ilgi var.  Yunak Komek Müdürü Ekrem Varol; Eğitim alan kursiyerlerin mesleki bilgi ve tecrübenin yanında hem aile bütçelerine hem de milli ekonomiye katkı sağladıklarını söyledi.
KOMEK SINIRLARI AŞIYOR
KOMEK, pandemi döneminde başlayarak Konya ve Türkiye başta olmak üzere; Almanya, Fransa, Çin, Amerika, Azerbaycan, Norveç, Mısır, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelerden de kayıt alarak sınırları aşan bir anlayışla insanlara hizmet vermeye devam ediyor. Yurt dışında da ilginin olduğu KOMEK’te pandeminin başladığı ilk günden bugüne kadar toplam 30 bin kursiyer uzaktan eğitim aldı.
KUZEM ÇEVRİMDIŞI EĞİTİM PLATFORMU
KOMEK Uzaktan Eğitim Merkezi (KUZEM), çevrim dışı eğitimleriyle de mekan kısıtı olmadan her zaman, her yerde insanların eğitimlerden faydalanmasını sağlıyor. Bilişim teknolojileri, el sanatları, yabancı diller, görsel sanatlar, grafik sanatlar gibi birçok farklı alanda toplam 29 branşta hazırlanan ders videoları komekuzem.com adresinde yayınlanıyor. Üyelik sistemi ile çalışan sistemde herkes istediği kursa kayıt yaparak ücretsiz şekilde faydalanıyor. KOMEK’in Konya’da çok önemli bir fonksiyonu icra ettiğini kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim  Altay ise özellikle açtıkları yeni nesil kurslarla hem ara eleman ihtiyacının giderilmesine hem de üretime ve istihdama katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade etti. Başkan Altay, “Bugüne kadar açtığımız kurslara katılan hemşehrilerimiz kendilerini geliştirmenin yanında üretmenin, iş sahibi olmanın da mutluluğunu yaşadı. Teknolojinin gelişimine bağlı olarak her yıl farklı branşlarda kurslar açarak hemşerilerimizin kendisini geliştirmesine imkan tanıyoruz. Üç Boyutlu (3D) Yazıcı ile Temel Seviye Kumanda ve PLC Kursları da bunlar arasında. Yeni nesil branşların ilgi görmesinden ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Bu kurslarda eğitim alan kursiyerlerimiz mezun olduktan sonra ya kendi iş yerlerini kuruyor ya da yetişmiş eleman olarak sanayide üretim sürecine katılıyor.” dedi.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA MTAL'DE SONA DOĞRU
NASREDDİN HOCA MTAL'DE SONA DOĞRU
AKŞEHİRSPOR ANTREMANLARINA DEVAM EDİYOR
AKŞEHİRSPOR ANTREMANLARINA DEVAM EDİYOR
Reklamı Geç