YUNAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİLERLE BULUŞUYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİLERLE BULUŞUYOR

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci velilerini eğitimde aktif rol almaları konusunda yeni bir adım attı.

27 Eylül 2019 - 08:04

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahhmut İşcan,  "Veli-Müdür Buluşmaları" adı altında velilerle bir araya geliyor ve velilerin görüş ve önerilerini aliyor. İşcan, velilerden de eğitimin içinde bizzat olmalarını, kendilerine destek vermelerini ve çocuklarıyla daha fazla ilgilenmelini istiyor. 
İlki Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen Veli Müdür Buluşmalarının tüm okullarda yapılacağı ve eğitim alan tüm öğrencilerin velilerine ulaşılacağı  öğrenildi. 
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilk Veli - Müdür Buluşmaları'nda yaptığı konusmada; "Bugün burada birlikte olmamızın sebebi,  çocuklarımıza huzurlu ve mutlu yarınlar bırakma adına birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak. Bunu başarabilmek için birlikte hareket etmek şart. 2023 Eğitim Vizyonu beklentilerini gerçekleştirebilmek adına kendi ilçemizde çalışmalarımızı sizlerin de fikir ve önerileriniz doğrultusunda şekillendirerek başlattık” dedi.        
İşcan, "Artık eski anlayışlar bugünün dünyasında tutmuyor. Çocuğumuzu okula getirip al hocam, eti senin kemiği benim devri bitti. Eğitim-öğretim dediğimiz zaman, talim-terbiye dediğimiz zaman, sadece okul, sadece müdür veya öğretmen yeterli gelmiyor günümüzde. Yani hep birlikte bu sürecin içerisinde yer almak zorundayız. Artık dünya çocukların cebinde. İstedikleri bilgiye anında ulaşabiliyorlar. Bu bilgiler her zaman doğru bilgiler olmuyor. O yüzden çocuklarımızı iyi yetiştirebilmeliyiz. Ahlaki değerlerimizi öğretebilmeliyiz. Onların bol bol okuması için kendimiz de örnek olmalı mutlaka okumalıyız” diye konuştu.
Samimi bir ortamda öğrenci velilerinin de görüş ve önerilerini aktardığı sohbetin ardından, bir sonraki toplantıda bir araya gelinmesi dileğiyle  toplantı sona erdi.

 

Bu haber 413 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PAZAR YERLERİNE EL DEZENFEKTESİ
PAZAR YERLERİNE EL DEZENFEKTESİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BAHAR HAZIRLIĞI
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BAHAR HAZIRLIĞI