YUNAK OKULLARINDA AFET EĞİTİMİ VE TATBİKATI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK OKULLARINDA AFET EĞİTİMİ VE TATBİKATI

Okulların afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, güvenlik kültürü oluşturulması için Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan afet eğitimleri, deprem tahliye ve yangın tatbikatları başladı.

21 Ekim 2021 - 23:29

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliği ile yapılan eğitim ve tatbikatlar tüm okullarda gerçekleştirilecek.
İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri; öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize özellikle deprem ve yangın afetleri ile acil durumlarda neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler veriyor. Bilgilendirme sonrasında her bir okulda tahliye ve yangın tatbikatları yapılıyor.  
Ekipler, öğrencilere gerek ev ortamlarında ve gerekse okulda herhangi bir acil durum çıktığında neler yapmaları gerektiği anlatıyor.  Daha sonra okul bahçesinde çıkan yangına nasıl müdahale edileceği ve yangın esnasında neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösteriliyor. Ayrıca, İtfaiye Daire Başkanlığı görevlilerinin acil durumlarda kullandığı ekipmanlar öğrencilere tanıtılıyor.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut İşcan da zaman zaman eğitim ve tatbikatlara katılarak öğrenci ve öğretmenlerle birlikte oluyor.  İşcan, "Okul personelimiz ve öğrencilerimize yönelik yapılan bu etkinliklerde bizlere yardım ve desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve personeline çok teşekkür ediyorum." dedi.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÇELTİK İLÇE DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR