YUNAK SAĞLIĞI KONUŞULDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK SAĞLIĞI KONUŞULDU

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç hizmet başkanları ile birlikte Yunak ilçesinde bulunan sağlık tesislerinde görevli tüm çalışanlarla düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

12 Temmuz 2019 - 00:42

İlçede bulunan sağlık tesislerinin ihtiyaçlarını belirlemek, buralarda görev yapan sağlık çalışanlarının dertlerini dinlemek ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün önerilerini iletme adına bu toplantıları yaptıklarını belirten Prof. Dr. Koç, “Çalışanlarımızın dertlerini dinlemeden, bire bir sorunlarına hâkim olmadan başarılı olmamız mümkün değildir. Bizler, sizleri dinleyerek kurumlarımızın verimli çalışmasını sağlayabilir ve hizmet alan vatandaşlarımızı mutlu edebiliriz” dedi.
Yunak ilçesinde bulunan sağlık tesislerinin tamamının fiziki şartlarının yetersiz olduğunun farkında olduklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Genel sekreterlik dönemimizden bu yana biz bu durumun farkındayız. İl Sağlık Müdürlüğü görevine başladığımız dönemde projelendirdiğimiz ilk beş proje arasında toplum sağlığı merkezimiz de bulunuyordu. Zemin etüdü ile ilgili yeni düzenlemelerden kaynaklı bazı gecikmeler yaşandı. Şu anda ise bu projemiz ihale aşamasına gelmiş durumdadır. İnşallah TSM, 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu ve aile sağlığı merkezimizin temeli bu sene içerisinde atılacaktır” dedi.
25 yataklı Yunak Devlet Hastanesi inşaatının da Sayın Sağlık Bakanımızın ve milletvekillerimizin de desteği ile yatırım programına alındığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşanan bir dönemde dahi bu iki projenin hayata geçiriliyor olması son derece önemlidir. Devletimiz bu yatırımlar karşılığında bizden tekbir şey istiyor. Vatandaşlarımıza kaliteli ve güzel hizmet sunmak. Bizlerde hizmet kalitemizi her geçen gün artırmak ve vatandaşlarımızı mutlu etmek için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.
İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları ile karşılıklı konuşma ve dertlerini anlatma fırsatı bulan sağlık çalışanları da toplantıdan duydukları memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler. Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet hastaneden hizmet alan hastalarla da sohbet edip geçmiş olsun dileklerini ileterek Yunak programını tamamladılar.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 839 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONUK: TARIM SEKTÖRÜNDE KOOPERATİFLERİN İŞLEVİ HAYATİ ÖNEMDEDİR
KONUK: TARIM SEKTÖRÜNDE KOOPERATİFLERİN İŞLEVİ HAYATİ...
SOSYAL MESAFELİ  CUMA NAMAZINA YOĞUN İLGİ
SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZINA YOĞUN İLGİ