YUNAK SARAY MAHALLESİ DEPREM BÖLGESİNE TOPLAMDA 34 TIR İNSANİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK SARAY MAHALLESİ DEPREM BÖLGESİNE TOPLAMDA 34 TIR İNSANİ YARDIM GÖNDERDİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremler sonrası bölgeye birçok il ve ilçeden yardımlar sürerken, Yunak ilçesi Saray Mahallesi sakinleri düzenledikleri kampanyalarla şu ana kadar bölgeye 30 tır insani yardım gönderdi.

10 Mart 2023 - 23:33

Yunak ilçesine bağlı 1318 nüfuslu Saray Mahallesi sakinleri, “İyilik Bulaşıcıdır ,Vakit Birlik Vakti’dir” sloganı ile depremin ilk gününden itibaren deprem bölgesine yardım için seferber oldu.Toplam 30 tır insani yardım malzemesini afetzedelere gönderen Saray Mahallesi sakinleri, ramazan ayında da 4 bin adet yardım kolisini afet bölgesine yollamak için hazırlık yapıyor.Ramazan başında yola çıkartılması planlanan 4 tır gıda malzemesi için vatandaşların getirdiği yardım kolileri bir depoda toplanırken, Yunak Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve yardımseverler de gönüllü olarak gelen kolilerin tanzim işini yürütüyor.Toplamda 34 tır insani yardım malzemesi gönderecek olan Saray Mahallesinin yardım seferberliği başta komşu ilçe ve iller olmak üzere bir çok kesimden takdir topluyor.
Hayırsever İş Adamı Resul Güler’in öncülüğünde oluşturulan “Saray Mahallesi Yardım Gönüllüleri” platformu ile Konya Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksek Okulu başta olmak üzere diğer hayırseverlerin destekleri ile toplanan gıda malzemeleri , odun , kömür ,soba ,jenaratör battaniye, un , su ve diğer yardım malzemeleri deprem bölgelerine gönderiliyor. 
Yardım kampanyasının yürütüldüğü Saray Mahallesindeki depoya gelerek hayırseverler ile birlikte gıda kolilerini hazırlayan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , “Ülkemizin başına gelen bu büyük deprem felaketinin ardından birlik ve beraberlik duygusunu yoğun olarak yaşıyoruz.Yunak ilçemiz deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için tek yürek olarak yardımları oraya ulaştırma noktasında tüm gayretiyle çalışıyor. Milli birlik , beraberlik ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, tüm yardımsever Saray ve Yunak halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz Allah hepsinden razı olsun" dedi.
Gazetecilere açıklamada bulunan Yunak Meslek Yüksek Okul Müdürü Kadir Öztaş, milletçe zor günlerden geçildiğini ifade ederek, "Bizler milletinin derdiyle dertlenen insanlarız. Depremin ilk gününden itibaren ilçe olarak yardım seferberliği başlattık. İlçe merkezi hariç sadece Saray Mahallemizden bu güne kadar 30 tır yardım malzemesi deprem bölgelerine ulaştı. Bu günde burada tekrardan gönüllüler olarak toplanarak ramazan ayı için yaklaşık 4 bin yardım kolisi hazırlığımızı yapıyoruz. Saray mahallesi gibi ufak bir köyden 30 tır yardımın gitmesi gerçekten önemli bir birlikteliğin göstergesidir." dedi. “Yunak’ta İyilik Bulaşıcıdır ,Vakit Birlik Vakti’dir Kampanyasına Destek Veren ve İnsani Yardım Malzemelerinin Tanzim Edilmesine Yardımda Bulunanlar”
Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği 
Türkiye Tohumcular Birliği
Ankomer Tohumculuk
Öntur Nakliyat
Yunak Belediye Başkanlığı 
Yunak Meslek Yüksek Okulu
Yunak İlçe Jandarma Komutanlığı
Yunak İlçe Müftülüğü İmam Hatipleri
Yunak Saray Mahallesi İlk ve Orta Okulu Öğretmenleri
Gönüllü Hayırseverler
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 843 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ