YUNAK’TA ’100. YILDA 100 ESER’ SERGİSİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA '100. YILDA 100 ESER' SERGİSİ

Milli Mücadelenin 100. yılında Yunak’ta resim sergisi açıldı.

20 Mayıs 2019 - 09:15

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 100 eserden oluşan resim sergisi kalabalık bir katılımcının eşliğinde açıldı. 
 Yunak Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından "100. Yıl Anısına 100 Eser" sergisinin açılımından önce Okul bahçesinde Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler de yapıldı. Yunak Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmenleri Zeynep Türkdoğan ve Emine Türkölmez’in rehberliğinde yapılan  "100.Yıl Anısına 100 Eser " isimli sergide Serbest Resim Çalışmalarının yanı sıra Kurtuluş Savaşı, Milli Mücadele, Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlık temaları renklerle tuvale yansıtıldı. Hazırlanması yaklaşık 2 ay süren sergiyi sanatseverler de dikkatle inceledi. Hat, ebru, akrilik boya ile tuval çalışmaları, kolaj çalışması, sulu boya, pastel boya ve kuru kalem çalışmalarının yani sıra  geri dönüşüm malzemelerinden , gazete kağıdından objeler kozalaktan üç boyutlu çalışmalar ve taş boyama gibi 100 eserin bulunduğu sergi oldukça ilgi gördü. Açılışını Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut  ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın yaptığı ve yoğun bir katılımın ve ilginin olduğu sergi iki gün açık kaldıktan sonra, Yunak Belediyesi önündeki alanda da sergilenecek.
Sergideki her eserin kendine özgü bir biçimde sanatseverlerin beğenisine sunulduğunu  belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Bu sergide birbirinden güzel ve değerli 100 tane eser var. Yaklaşık 2 aylık  bir süreç içerisinde hazırlanan resimler var. Bilindiği gibi bu yıl milli mücadelenin 100. Yılı.  Serginin esas amacı 19 Mayıs'ın,  Atatürk'ün Samsun'a çıkışının ve Milli Mücadele'nin başlangıcının gençlere aktarılması. Bunu da öğretmenlerimizin rehberliği ve öğrencilerimizin gayretleriyle birbirinden güzel ve değerli 100 eserle ortaya konlması, takdire şayan bir davranış olarak görüyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, kutluyoruz." ifadelerini kullandı. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 627 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI