YUNAK’TA CUMA NAMAZI SEVİNCİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA CUMA NAMAZI SEVİNCİ

Yunak ilçesinde korona virüs ile mücadele kapsamında tedbir amaçlı kapatılan camiiler, kılınan Cuma namazı ile tekrardan ibadete açıldı.

30 Mayıs 2020 - 08:33

Korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta cemaatle namaza ara verilen camiler, bugün cuma namazı ile birlikte yeniden açıldı.  Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, fiziksel mesafe kurallarına uyarak cemaatle birlikte namazını kıldı.
Pandemi nedeniyle cemaatle ibadete ara verilen camiler, 74 gün aradan sonra cuma namazı ile birlikte cemaate kavuştu. İçişleri Bakanlığı’nın, 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi' hakkında 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle cuma namazının kılınacağı camileri belirlenmesi üzerine vatandaşlar maske takarak ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde namazını kıldı.
“ALLAH, BİZLERE TEKRAR CEMAAT OLMAYI NASİP ETTİ”
Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan da  cemaatle birlikte namazını kılarak dua etti. Namaz sonrası Başkan Demirhan  gönül selamı ile vatandaşların cumalarını tebrik ederek, “Yaklaşık iki buçuk aydır Cuma namazını kılamıyorduk. Elhamdülillah salgına karşı alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın hassasiyetle davranması ile Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ikinci normalleşme sürecine girdik. Bu süreçte hasret kaldığımız Cuma namazımızı da çok şükür kılabildik. Namaz öncesi tüm camilerimizde halkımızın sağlığı için gerekli tedbirleri Kaymakamlığımız ile birlikte aldık. Girişlerde maskesi olmayan vatandaşlarımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik. Cami avlularında bir buçuk metre aralıklarla cemaatin saf düzeni almasını sağladık. Salgına karşı uygulanan tedbirleri uyguladığımız sürece güzel günler inşallah çok yakın diyor, tüm halkımıza sağlıklı, mutlu günler diliyorum” dedi.
"CUMHURBAŞKANIMIZA, SAĞLIK BAKANIMIZ HAKLARINI HELAL ETSİNLER"
Cuma namazı çıkışı çok mutlu olduklarını anlatan cemaatten vatandaşlar; 
"Cuma namazını kıldık. Allah'a şükürler olsun, Bugünleri nasip ettiği için. Bu arada ayriyeten Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımız haklarını helal etsinler. Hakikatten çok güzel bir ortamı idare ettiler. Bu durumlara getirdikleri için teşekkür etmek istiyorum Bilecik’ten. Bu duruma getirdiği için şükürler olsun, Allah'ta bugün uzun bir aradan sonra namaz kılmayı nasip ettiği" dedi.
"BUGÜN UZUN BİR ARADAN SONRA CAMİDE CEMAAT İLE KAVUŞTUK"
Cemaatlerle birlikte cuma namazı kılan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ise, "Bugün uzun bir aradan sonra camide cemaat ile kavuştuk. Bundan sonra öğle ve ikindi namazlarımız camilerde kılınabilecek. Cuma namazlarımız her zaman bu şekilde camide kılınabilecek. Bunun için müftülüğümüzle ilgili birimlerimizle ortak alınan tedbirlerle mesafe şartını gözeterek maske kullanımı yaparak ve süreci derli toplu tutarak yani toplu bir alanda bulunma süresini de mümkün mertebe kısaltarak bu süreci götüreceğiz. Tekrar kazasız belasız bundan sonra inşallah daha az etkilenerek bu süreci yönetmeyi diliyorum" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 473 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI