YUNAK’TA CUMHURİYET BAYRAMI GURURLA KUTLANDI
Reklam
Reklam

YUNAK'TA CUMHURİYET BAYRAMI GURURLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yunak'ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

30 Ekim 2020 - 13:23

İlk tören, 28 Ekim günü saat 13:00'te Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin koyulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Çelenk törenine Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ikinci günü törenlere, Yunak Belediyesi önündeki alanda devam edildi. Tören, Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Yunak Kaymakamı Fatih Kurt ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, törene katılanların bayramını kutladı.  Öğrencilerin okuduğu şiirlerden sonra İlçe Kaymakamı Fatih Kurt tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.  Yunak Kaymakamı Kurt  konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
‘’Bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin adı olan Cumhuriyet, milli egemenlik çatısı altında ırk, din, dil farkı gözetmeksizin idare edilenlerle idare edenleri demokrasi çizgisinde buluşturan milletin kendi egemenliğini kullandığı devlet yapısı, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünü, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir.
Milletimiz vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı omuz omuza vermiş, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış ve 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.
Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri daima hatırlamalı, Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizi eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda geliştirerek Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla yürümeli, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , ‘’Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek bize göstermiş olduğu yolda ilerlemeliyiz
 Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 97.kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Dedi
Covid önlemleri altında yapılan törene, Yunak Kaymakamı Fatih Kurt, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Adem Güneş, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Tunçez, Daire Amirleri, Okul Müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Kutlamalar, okulların kendi bünyelerinde hazırladıkları çeşitli programlarla devam etti.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 832 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIK ÇALIŞANLARI: DIŞARIDAKİLER 1 MASKE TAKMAZKEN, BİZ 3 MASKE İLE ÇALIŞIYORUZ
SAĞLIK ÇALIŞANLARI: DIŞARIDAKİLER 1 MASKE TAKMAZKEN, BİZ 3...
KÖY HALKININ YOKLUĞUNU FIRSAT BİLEN SAPIK, 8 ÇOCUĞU İSTİSMAR EDİP CİNSEL ORGANLARININ FOTOĞRAFINI ÇEKTİ
KÖY HALKININ YOKLUĞUNU FIRSAT BİLEN SAPIK, 8 ÇOCUĞU İSTİSMAR...