YUNAK’TA EĞİTİM YÖNETİCİSİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP)...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA EĞİTİM YÖNETİCİSİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) SEMİNERLERİ BAŞLADI

Yunak'ta 01-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) seminerinin açılış programı İlçe Millî Eğitim Müdürü Mahmut İşcan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

03 Ağustos 2022 - 12:37

Programın açılışında konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Eğitim yöneticilerimizin gelişimlerine katkı sağlamak adına Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz tarafından Eğitim Yönetici Geliştirme Programı hayata geçirildi. Bu program kapsamında toplam 120 saat eğitim verilecek. Kentimizde bugün itibarıyla başlayacak eğitimlere katılan tüm yöneticilerimize başarılar diliyorum." dedi. Okul ve kurumlarda görevli yöneticilere yönelik mesleki bilgi ve becerileri artırmak, mesleki gelişimleri desteklemek amacıyla "Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)" Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konuldu. Yunak İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda hazırlanan YÖGEP seminer programı başladı. Yunak ve Çeltik'te görev yapan okul/kurum müdürüne yönelik YÖGEP seminerleri 30 saatlik 4 modülde toplam 120 saatten oluşuyor. İlk modül eğitimleri 1 Ağustos 2022 Nisan tarihinde başladı. 
Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Bakanlık politikaları doğrultusunda öne çıkan; öğretmenin güçlendirilmesi, başarı farklarının azaltılması ve yetenek yönetimi alanlarında uygulama stratejilerinin geliştirilmesi amacıyla MEB tarafından uygulamaya konulan YÖGEP ile yöneticilerin; genel kültür, yönetim becerileri ve okul/kurum yönetiminde öne çıkan görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerinin artırılması hedefleniyor. Kurumsal iletişim stratejilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak programla ayrıca Okul Temelli Mesleki Gelişim, Öğretmenlik Hareketlilik Programları, Mesleki Gelişim Toplulukları hayata geçirilecek.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 357 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK'TEN KABLO ÇALAN HIRSIZLAR AFYON'DA YAKALANDI
ÇELTİK'TEN KABLO ÇALAN HIRSIZLAR AFYON'DA YAKALANDI
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU