YUNAK’TA EN ANLAMLI KARNE TÖRENİ
Reklam
Reklam

YUNAK’TA EN ANLAMLI KARNE TÖRENİ

Yunak’ta Dezavantajlı Öğrenciler İçin Fark Yaratan Bir Karne Töreni Düzenlendi.

20 Ocak 2020 - 08:15

Yunak'ta  2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle özel öğrencilerde karne heyecanı yaşadı.
Yunak Ekol Umut Evim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde  eğitim gören otizm, yaygın gelişimsel bozukluğu, öğrenme güçlüğü  ve fiziksel engelli olan yaklaşık 95  öğrenciye karne sürprizi yapıldı. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde  eğitim gören 95 özel eğitimli öğrenciye karneleri Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan  tarafından özel olarak verildi. Öğretmenleri tarafından özenle süslenen karnelerini alan öğrenciler büyük mutluluk yaşadılar. 
Özel öğrencilerin tüm yaşam ve eğitim alanlarında yanlarında olduklarını belirten Mahmut İşcan,  "Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde  öğrencilerimize karnelerini takdim ediyoruz. Çocuklarımızın gerçekten başarıları takdire şayan. Buradaki öğrencilerimiz özel öğrenciler ve bu öğrencilerimizi bazen tatlı bir söz, bazen de bir gülümseme,  çok mutlu ediyor. Merkezde görev  yapan öğretmen ve eğitmenler burada güzel bir ortam oluşturmuşlar. Özel öğrencilerimize özel ve özveriyle yaklaşmışlar. Ben kendilerine teşekkür ederim. İnşallah ikinci dönem bu güzel, bu tatlı ve bu özel öğrencilerimizle sık sık bir arada olmayı arzu ediyorum" dedi. 
Merkez Kurucu Müdürü Abdullah Kürşat Cura ise, 95  öğrenciye 10 öğretmenle eğitim verdiklerini ve birinci dönemi sağlıklı bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek "Merkezimizde  öğrencilerimize sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler başta olmak üzere günlük yaşam ve öz bakım beceri eğitimleri veriliyor. Çocuklarımızı sosyal hayata hazırlayacak dersler ve okuma yazma eğitimi de veriyoruz. Bu güzel günde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Mahmut Işcan'ın bizlerle olması bizleri ziyadesiyle memnun etti" diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daha önce de özel eğitim alan öğrencilerle zaman zaman bir araya gelerek konuya hassasiyetini göstermişti.  İşcan'ın ziyaretine Şube Müdürü Mehmet Ali Keleş de eşlik etti.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 697 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR ÇARDAKOĞLU  İLE YOLA DEVAM DEDİ
AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR...
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI