YUNAK’TA TÜM OKULLAR ’OKULUM TEMİZ’ BELGESİ ALDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA TÜM OKULLAR 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ ALDI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullar, "Okulum Temiz" belgesine sahip oldular.

09 Nisan 2021 - 10:45

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" ile hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla gerçekleştirilen "Okulum Temiz" belgelendirme programı kapsamında Yunak'taki tüm okullar "Okulum Temiz" belgesi aldı. 
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile 38 ilkokul, ortaokul ve lise gerekli koşulları yerine getirdiklerinden ve hijyen şartlarını taşıdıklarından dolayı 'Okulum Temiz' belgesini almaya hak kazandılar. Böylece Yunak'ta belge almayan hiç bir okul kalmadı. 
 "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazanan okullara müdürler aracılığı ile belgeleri verilmeye başlandı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilçede bulunan tüm okulların Okulum Temiz belgesi almasından dolayı memnuniyetini dile getirerek,   “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanabilmesi için çaba gösteren okul müdürlerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 448 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN KURUM BAŞKANLARI AĞIRLADI
BAKAN KURUM BAŞKANLARI AĞIRLADI
AKŞEHİRSPOR'DAN ALKIŞLANACAK ÖRNEK FAİR-PLAY HAREKETİ
AKŞEHİRSPOR'DAN ALKIŞLANACAK ÖRNEK FAİR-PLAY HAREKETİ