YUNAK’TA UYUM HAFTASI BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAK'TA UYUM HAFTASI BAŞLADI

YUnak ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına bir hafta kala ilkokul birinci ve Dokuzuncu sınıf öğrencileri için “uyum eğitimi” başladı.

05 Eylül 2023 - 11:36

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül'de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okul öncesi ile ilkokul 1 ve liselerin 9'uncu sınıf öğrencileri için hazırlanan okula uyum programı ve rehberlik uygulamaları dün  başladı.
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan,Uyum Haftası kapsamında okul öncesi ve 1. sınıfların eğitim öğretime başladığı Atatürk Ilkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 
Öğrencilerin yapmış oldukları etkinliklere de bir süre iştirak eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olması temennisinde bulundu.
İşcan'ın okul ziyaretlerine, Şube Müdürleri Abdullah Tunçez ve Kerim Atik eşlik etti. Yunak  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşçan  öğrenci,öğretmen ve velilerle sohbet ederek,2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı uyum haftası kapsamında okula bir hafta erken başlayan tüm anaokulu ve birinci sınıf öğrencilere  ve öğretmenlere başarılar, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Milli Eğitim Bakanlığınca , öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanan uyum haftasının başlangıcı nedeniyle minik öğrenciler okul heyecanı yaşadı. Milli Eğitim Müdürü İşçan   "2023-2024 eğitim öğretim yılına bugün büyük bir heyecan ve sevinçle başladık. Hem anasınıflarımızda hem ilkokullarımızda hem de ortaokul beşinci sınıflarda uyum eğitimleri başladı. Yaz boyu okullarımızın bakım onarım ve temizliğini yaptık, öğretmenlerimizin program çalışmaları yapıldı. Büyük bir heyecanla geldik.  Bütün öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum. Bütün öğrencilerimize ve velilerimize başarılar diliyorum" dedi.
HABER / SERKAN
 AKGÖL 

Bu haber 193 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI