YUNAKLI ÖĞRENCİLERİN DİLEKLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

YUNAKLI ÖĞRENCİLERİN DİLEKLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ

Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu öncülüğünde geleneksel hale gelen “Dilek Ağacı” projesi bu yıl Konya-Yunak Hursunlu ilk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

01 Mayıs 2019 - 09:25

Proje kapsamında okulda eğitim gören 170 öğrenin dilekleri gerçekleştirildi. Genç TEMA Topluluğu ve Okul yöneticilerinin birlikte yürüttüğü proje, Selçuk Üniversitesi Alâeddin Keykubad Kampüsünde Üniversite öğrencilerinin duyarlılığı ve topluluk gönüllüleri ile birlikte tüm çocukların dilekleri gerçeğe dönüştü. Hursunlu ilk ve ortaokulunda projeyi koordine eden İlker Pınarbaşı, “Böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğuna ve Öğrencilerini tebrik ediyorum. Bu yıl dilek ağacı projesine Hursunlu İlk ve Ortaokulunun seçilmiş olması bizleri ayrıca sevindirdi. Okulumuzda eğitim gören çocukların hediyelerini aldığında mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluk bir öğretmen için bu tarif edilemez” diye konuştu.
Selçuk Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Yaşar Buğra Tuna ise, köy okullarına bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz bu proje her yıl aynı heyecanla öğrencilerin dileklerini gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade ederken aynı zamanda gönüllü olarak yürüttüğümüz bu proje hem gönüllülerimiz için hemde üniversite öğrencileri için manevi duyguları da içerisinde barındırdığına değindi.
170 dilek içerisinde, ayakkabı, okul çantası, kitap, futbol topu, uçurtma, balık, oyuncak gibi öğrencilerinin hayallerini süsleyen eşyalar yer alıyor.Hursunlu İlk ve Ortaokulu’ndaki çocuklara hediyelerin yanı sıra okulun duvarları renklendirildi ve çocuklara kodlama eğitimi verildi.Selçuk Üniversitesi Genç TEMA topluluğunu ziyaret eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ekip üyelerine teşekkür etti veana sınıfı duvarına bir de resim çizerek boyama yaptı.Etkinlik Okul Müdürü Sevinç Şahin’in katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür konuşması ile sona erdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...