ZAFERİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN!
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ZAFERİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN!

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıldönümü olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos 2022 - 09:53

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan mesajında, "Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından olan, aziz vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşu anlamına gelen 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıldönümünü kutladığımız bugün, milletimiz için gurur ve iftihar günüdür." dedi.
İşcan, mesajını şöyle sürdürdü: "30 Ağustos, dünyada eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanıdır. 30 Ağustos, istiklal ve izmihlal tercihi karşısında kalan bir milletin, neleri başarabileceğinin; bağımsızlık, vatanseverlik için neleri göze alabileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur.
Milletimizin makus kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
30 Ağustos 1922'de kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Birlik-beraberlik içinde, kardeşlik ruhuyla zafere ulaşan milletimizin inanç ve kararlılığını anlatan 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an bile olsun tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Zafer Bayramı'mızı içtenlikle kutluyorum."
HABER MERKEZİ 

Bu haber 278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ