Bugun...
Reklam
Advert

Advert


"ANADOLUNUN İNCİSİ AKŞEHİR"
Akşehir sevdasını anlatan arşiv niteliğindeki farklı derlemelerini bir araya toplayan her Akşehir severin başucu niteliğindeki olacak olan Ebubekir Altunbay'ın kaleme aldığı, 'Anadolu'nun İnicisi Akşehir' adlı kitap, Akşehir halkı ile tanıştı.

"ANADOLUNUN İNCİSİ AKŞEHİR"
+ -

Ebubekir Altunbay arşiv niteliğinde ki kaleme aldığı kitabını anlatırken, "Şehirler dile gelmiş olsalardı eminim bizlere, 'Bende yaşamak, benimle yaşamak, beni yaşamak istiyorsanız eğer; Doğal güzelliklerimi koruyan sosyal, kültürel zenginliklerimi yaşatan, tarihi geçmişimi de sakın unutmayın' derlerdi. Bu kitap şehirlerin çok haklı bulduğum düşüncelerine, dileklerine, beklentilerine dikkat çekmeye çalıştığım, o dilek ve beklentilerine açılmış bir penceredir. Bu pencereyi daha çok aralayıp, büyütmeyi görev bilmek; Bizlerin yaşadığımız, şehirlere olan olması gerek bir vefa borcudur diye düşünüyorum." dedi.
Ebubekir Altunbay'ın Özgeçmişi
1948 Kundullu doğumlu olan Altunabay, İlk ve Orta Öğretim okulunu Akşehir'de, Ön Lisansı ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde tamamladı. Rize ve Konya'nın ilçelerinde öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Görev yaptığı yıllarda 'Çevre' konulu şiir ve yazı denemeleri yanında 1990-2002 yılları arası 5-10 Temmuz Nasreddin Hoca şenliklerinde 'Eski Akşehir Evleri' konulu bir dizi maket ve fotoğraf sergisi açtı.Ebubekir Altunbay'ın, 'Anadolu'nun İnicisi Akşehir' kitabını Aksev satış noktalarından temin edebilirsiniz.
HABER / KAMİL SELVİ 
Bu haber 1067 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI