BAŞKAN AKKAYA’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya babalar günü nedeniyle mesaj yayımladı.Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

16 Haziran 2017 - 22:41

Toplumumuzun temel yapısını oluşturan ailelerimizin temelini oluşturan, hayatın içerisinde başına her ne gelirse gelsin dimdik ayakta durabilen, cesaretin, sorumluluğun ve güvenin timsali olan tüm babalarımızın babalar gününü en kalbi duygularla tebrik ediyorum.

Cenab-ı Allah yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de "Yüce Rabb'in şöyle emretti; Yalnız Allah'a ibadet edeceksiniz, ana-babalarınıza iyilik yapacaksınız. Şayet bunlardan biri veya her ikisi senin yanında ihtiyarlarsa sakın onlara ‘öf’ dahi deme, yüzlerine bağırma, onlara tatlı söz söyle. Onlara, merhamet belirtisi olarak tevazu kanadını aç da, ‘Ya Rab, küçüklüğümde bana şefkat gösterdikleri gibi, sen de onlara merhamet et’ de” (el-isrâ, 17/23-24). Buyurmuşlardır. Buradan da anlaşıldığı gibi analarımız ve babalarımız bizim en değerli varlıklarımızdır.

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde, bilinçli, kültürlü, dini ve milli değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki babalarımızın büyük sorumlulukları ve görevleri vardır. Fedakârlık ve güç timsali olan babalarımız, büyük bir özveri ile evlatlarına ömür boyu maddi manevi her türlü desteği vererek kendi mutluluklarından önce çocuklarının mutluluğunu düşünen en değerli varlıklarımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefakâr, fedakâr, saygı ve sevgiyle anılması gereken başta şehit babalarımız olmak üzere tüm babalarımızın Babalar Günü'nü bir kez daha kutluyor, aileleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat temenni ederken, vefat eden tüm babalarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu haber 1614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğündeki kavgaya müdahale etmek isteyen polis bıçaklandı
Düğündeki kavgaya müdahale etmek isteyen polis bıçaklandı
CANLI YAYIN YAPAYI DERKEN ŞARAMPOLE YUVARLANDI
CANLI YAYIN YAPAYI DERKEN ŞARAMPOLE YUVARLANDI