Bugun...
Reklam
Advert

Advert


ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ
Yalvaç'ta kar nedeniyle yiyecek bulamayan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı. İlkokul öğrencileri de ağaçlara kuşlar için yem bıraktı.

ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ
+ -

Yalvaç'ta yaklaşık 2 haftadır etkili olan kar yağışı yaban hayvanlarını da olumsuz etkiledi. Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Orman İşletme Şefliği ekipleri kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptı. Özgüney Köyü sınırlarında kepçeyle kar küreme işlemi yapan ekipler bölgeye yem bıraktı. Köylüler de yem bitkisi ve hububat bağışında bulundu.
ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ
Yalvaç Gazipaşa İlkokulu'nun 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri de öğretmenleri nezaretinde kış koşullarında beslenme zorluğu çeken kuşlar için yemlik yapıp okul çevresindeki ağaçlara astı. Evlerinden getirdikleri hububat türü yemleri hazırladıkları yemliklere koydu. Okul Müdürü Mustafa Veli Şahin, bölgede yaklaşık 15 gündür her yerin karla kaplı olması nedeniyle doğadaki hayvanların yeterli beslenebilme olanağı bulamadığını belirterek, öğrencilere doğa sevgisi aşılamak, zor durumda olan canlılara yardım eli uzatılması gerektiği bilincini edindirmek amacıyla çalışmayı yaptıklarını söyledi.
NURETTİN ARKAN-YALVAÇ 
Bu haber 1170 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI