2020-2024 STRATEJİK PLAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

2020-2024 STRATEJİK PLAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Akşehir Belediyesi tarafından şehrin geleceğinin ve belediye yatırımlarının şekillenmesi amacıyla yapılan “2020-2024 Stratejik Plan” Hazırlık Çalışmaları kapsamında, dış paydaşlar ve STK temsilcilerini bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

10 Ağustos 2019 - 01:05

Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapılan toplantıya, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Akşehir’deki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ile birim müdürleri katıldı.
Başkan Akkaya yaptığı açılış konuşmasında “Belediyeler kanunu gereğince nüfusu 50 bin üzerinde olan belediyelerde yapılması zorunluluğu vardır. 5 yıllık stratejik bir planda yapılacakları bir programlamak, planlamak demektir ve bu anlamda önemlidir. Buna özen verdiniz ve davetimize teşrif ettiniz. Akşehir’imizde bu stratejik planda 5 yılda neler yapılmalı ve sizlerin görüşleriniz, önerileriniz çok fayda katacaktır. Bizimle paylaşmak için tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, yöneticilerimizi, muhtarlarımızı davet ettik. Günümüzde artık her şey çok hızlı değişiyor. Eğer stratejik bir planlama ve stratejik bir yönetim anlayışı olmazsa başarılı olmak mümkün değildir. Hizmet edenler için hizmet ettikleri konuda memnun olmazsa o hizmetten faydalanamazsa yeterli amaca ulaşamazsa o çalışmanın esprisi yoktur. Onun için beraber yönetim anlayışıyla bu çalışmanın önemi büyüktür. Bazı şeyler öngördüğünüz mali bir imkân var öngöremediğimiz imkânlar biz burada tespitler yaparsak öncelikleri de belirlersek imkânlarımıza göre peyderpey yaparsak inşallah Akşehir’imizin kalkındırmış, Akşehir’imizde yaşayan insanlarıyla kendimizde beraber daha mutlu bir toplum haline gelmiş oluruz kanaatindeyim diye konuştu. 
Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından toplantı içeriği, amacı ve yapılacak çalışmalar hakkında bir sunum yaptı. Sunumun yapılmasının ardından toplantıya katılan katılımcılar, Akşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği hizmet ve yatırımlar hakkındaki düşüncelerini ve önerilerini Başkan Akkaya’ya aktarıldı.
HABER MERKEZİ 


 


 

Bu haber 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
CUMHURİYET BULVARINDA KAZA: 1 YARALI
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ
KAZA SONRASI ŞOKA GİRDİ