29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YENİ MEYDAN’DA KUTLANACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YENİ MEYDAN'DA KUTLANACAK

Akşehir Belediyesi ilçe genelinde yaptığı yatırım ve projeleri tüm hızıyla sürdürüyor. Bu Kapsamda Yeni Yapılan Cumhuriyet Meydanı 29 Ekim 2019 Salı günü yarın Cumhuriyet Bayramıyla Hizmete girecek.

28 Ekim 2019 - 00:53

Cumhuriyet Meydanı’ndaki meydan düzenleme ve kapalı otopark projesi inşaatında sona doğru gelinirken,  süs havuzu ise tamamlanarak hizmete girdi. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Akşehir’in ihtiyacı olan böylesine büyük bir meydana kısa süre sonra kavuşacağını söylerken, Süs Havuzlarının ise Meydana renk kattığını belirtti.  Başkan Akkaya “Akşehir Belediyemizin 2018 yılı yatırım projelerinden birisi olan Cumhuriyet Meydanımızın düzenlenmesi ve kapalı otopark yapımı inşaatında son aşamalardayız. Bu meydanda  daha önce bildiğiniz gibi Atatürk anıtının önündeki 800 metrekarelik bir alan meydan olarak kullanılıyordu. Bu alanda bulunan ve depremsellik yönünden uygun olmayan belediye sarayını yıktık ve bu alanda bir meydan projesi yaparak mevcut olan 800 metrekarelik alan 6 bin 250 metrekareye çıktı. Bu meydanımızın altına da 4 bin 153 metrekarelik kapalı bir otopark yapıyoruz. Daha önceki mevcut kapalı otopark 40 ile 50 araç kapasiteliydi. Yeni yaptığımız kapalı otopark projesiyle 140 ile 150 araca sahip bir kapalı otoparkımız olacak. Bu projemizle hem Akşehir’imizin ihtiyacı olan meydan ve  kapalı otopark ihtiyacımız karşılanmış olacak hem de şehrimize nefes alma noktasında fayda sağlayacak. Çünkü burası yerleşim yeri olarak tarihi bir bölge olduğu için trafik yoğunluğu çok fazla. Bu bölgedeki sokaklarımız ve caddelerimiz de geniş değil. Eğer burayı biz eskiden olduğu gibi ticaret alanı olarak değerlendirseydik burada trafiği kilitlemiş olacaktık. Özellikle bu durumları da dikkate alarak buradaki tarihi meydanımızı daha da büyütüp büyük bir meydan haline getirip daha kullanabilir hale gelmesi için böyle bir proje geliştirdik.Meydanda Yapılan Süs Havuzumuzda hizmete girdi. Akşehir’imize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Akşehir Belediyesi tarafından yapılan Cumhuriyet Meydanı ve Kapalı Otopark Projesi 5 Milyon 414 bin TL bedelle yapılırken, 6 bin 250 metrekarelik alana sahip meydanda Atatürk Anıtı, dekoratif çeşme, süs havuzları yer alacak. Meydanın altına yapılan 4 bin 153 metrekarelik kapalı otopark ise yaklaşık 150 araç kapasitesine sahip olacak.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIFIR ATIK İLE GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ
SIFIR ATIK İLE GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ
BAŞKAN AKKAYA'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI