3. ZEKAİ BALOĞLU ATLETİZM YARIŞMASI ÇEKİŞMELİ VE HEYECANLI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

3. ZEKAİ BALOĞLU ATLETİZM YARIŞMASI ÇEKİŞMELİ VE HEYECANLI GEÇTİ

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Akşehir Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile sağlıklı hayat ve fiziksel aktiviteyi teşvik amacıyla başlatılan Zekai Baloğlu Atletizm Yarışması’nın üçüncüsü yoğun bir ilgi ve katılımla düzenlendi.

11 Ekim 2021 - 09:15

Akşehirli Gençlik ve Spor Eski Bakanlarından Zekai Baloğlu’nun vasiyeti üzerine onun anısına düzenlenen yarışmaya 350 öğrenci katılırken 14 kategoride çeşitli mesafelerde koşu yarışmaları yapıldı.
Yarışmanın açılışında konuşan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yarışlara katılan tüm sporcuları kutlayıp “Spor; dili, dini, ırkı aynı olmayan, bireyleri bir araya getiren önemli bir araç olmakla birlikte,  bedensel yararlarıyla, kişilerin psikolojik sağlığına da pozitif olarak etki etmekte, toplumsal ve moral olarak faydalar sağlamaktadır. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzaklaştıran, sosyalleşmelerini sağlayan ve boş vakitlerini etkili ve verimli bir şekilde kullanabilmelerine olanak sunan sporun hepimizin hayatında yer alması, yaşam kalitemizi de artıracaktır. Akşehir Belediyesi olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın en az bir spor branşında yer almalarını hedefliyoruz ve destekliyoruz. Kulüplerimize bu anlamda çok ciddi katkılarımız var. Özellikle önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek Genç AKSES Merkezimiz, gençlerimiz ve çocuklarımız için önemli bir mekân olacak. Birçok spor branşında çocuklarımız ve gençlerimiz orada eğitim alacak. Yine önümüzdeki günlerde açacağımız kitap kafe de gençlerimiz ve çocuklarımıza yine önemli katkılar sağlayacak. Akşehir’imizde halen 12 spor kulübümüz var. Bunların bünyesinde futbol, voleybol, basketbol, okçuluk, geleneksel okçuluk, atlı okçuluk, yamaç paraşütü, halter, boks, dağcılık ve doğa sporları gibi birçok branş var. Tabi atletizm branşı diğer branşların atası ve alt yapısı. Bizim hemşehrimiz ve büyüğümüz olan 1974-75 yılları arasındaki hükümette Spor Bakanı olarak görev yapan Zekai Baloğlu Beyi burada rahmetle anıyorum. Bu organizasyonun düzenlenmesinde en büyük etken kendileridir. Kendilerinin vasiyeti üzerine bu yarışları 3 yıldır yapıyoruz. Önemli olan bu yarışlarda dereceye girmek değil, yarışmaya katılım cesareti göstermek ki şu anda bakıyorum 14 kategoride 350 sporcumuz yarışmalara katılım sağlamış, gerçekten buda bizioldukça memnun etti. 8-14 yaş arasında 14 kategoride 350 sporcunun katılması azımsanmayacak bir değer. Bu yarışmalarda birinci olanlara kategorilerine göre 150 TL ile 300 TL arasında değişecek şekilde 10 ay boyunca burs vereceğiz. İkinci, üçüncü ve dördüncü olanlara ise bir sefere mahsus olmak üzere 125 TL ile 600 TL arasında değişecek bir şekilde ödül verilecek. Toplamda 50 Bin TL’lik bir ödül sahiplerini bulmuş olacak. Ben tüm yarışmacılarımıza başarılar diliyorum. Yarışmalarda bizlere katkı veren Merhum Zekai Baloğlu Beyin Oğlu Tuğsal Baloğlu Beye, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Akşehir Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışlarda görev alacak olan Konya’dan teşrif eden hakemlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Akkaya konuşmasının ardından yarışmanın ilk koşusunun startını verdi.
Minik Erkek ve Minik Kız 60 Metre, Küçük Erkek ve Küçük Kız 60 Metre, Küçük Erkek ve Küçük Kız 400 Metre, Yıldız Erkek ve Yıldız Kız 100 Metre, Yıldız Erkek ve Yıldız Kız 600 Metre, Genç Erkek ve Genç Kız 100 Metre ve Genç Erkek ve Genç Kız 800 Metre 
kategorilerinde olmak üzere toplam 14 kategoride yapılan koşulardayarışmalar yapıldı.
Oldukça çekişmeli ve gün boyu süren yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları törene katılan protokol üyeleri tarafından verildi.
Nasreddin Hoca Stadyumu’nda gerçekleştirilen 3. Zekai Baloğlu Atletizm Yarışması ve Ödül Törenine; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü A Barbaros Topaloğlu, Akşehir Gençlik Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, bazı kamu kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
HABER MERKEZİ 


 

Bu haber 427 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...
YUNAK'TA ENGELLİ ÇOCUKLAR MUTLU EDİLDİ
YUNAK'TA ENGELLİ ÇOCUKLAR MUTLU EDİLDİ