ABDURRAHMAN BÜYÜKKÖRÜKÇÜ AKŞEHİR’DE KONFERANS VERDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ABDURRAHMAN BÜYÜKKÖRÜKÇÜ AKŞEHİR’DE KONFERANS VERDİ

Akşehir Belediyesi’nin kültür ve sosyal etkinlikleri kapsamında Akşehir’e gelerek bir konferans veren Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte ‘Değişen Dünya Müslüman Şahsiyetini’ anlattı.

12 Mart 2023 - 23:10

Yoğun katılımın olduğu konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Günümüz toplumunda İslamiyet’in gerektirdiği gibi insanların yaşamadığını ve Müslüman şahsiyetine uyulmadığını belirten Abdurrahman Büyükkörükçü, bunun sebepleri hakkında bilgiler verdi.
Faizin her yerde karşımıza çıktığını bunun büyük bir günah olduğunu aktaran Büyükkörükçü, zinanın yaygın hale geldiğini, insanların zekatlarını tam manasıyla vermediğini, namaz kılmadıklarını ve bununda Müslümanlığı yozlaştığını aktardı. Özellikle çocukların namaz kılması konusunda teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Abdurrahman Büyükkörükçü, babası olan ünlü İslam âlimlerinden, merhum Tahir Büyükkörükçü ile yaşadıklarından da örnekler verdi.
Konferans sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Abdurrahman Büyükkörükçü’ye bir plaket takdim edildi. Konferansa Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Öncel, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ