AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİNDE KALİTE VE HİZMET...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİNDE KALİTE VE HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ HIZLA ARTIYOR

Konya il merkezi ile Akşehir ve Ereğli ilçelerinde ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan 5 sağlık tesisinin, 2022 yılı ilk 6 ay genel değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi.

28 Temmuz 2022 - 10:09

Ağız ve diş sağlığı hizmeti veren merkezlerde pandemi sonrası son derece verimli bir şekilde hizmet sunulduğunu söyleyen Prof. Dr. Koç, “İl merkezimizde ve ilçelerimizde hem muayene rakamları hem de yapılan girişimsel işlem sayıları ( Dolgu, kanal tedavisi, diş çekimi, protez vb.) özellikle son dönemde ciddi artış göstererek pandemi öncesi rakamlara ulaşmış durumdadır” diyerek ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde planlı bir çalışma ile normale hızla dönüldüğünü belirtti. Son 6 ay içerisinde 446.928 hastanın diş tedavisi için sağlık merkezlerine geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Bu dönemde 133.579 dolgu, 124.201 protez, 51.302 kanal tedavisi uygulanmış, 92.503 diş çekimi hizmeti verilmiştir” dedi. 
Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için ağız ve diş sağlığı merkezlerinin ihtiyaçları ile hizmet çeşitliliğini artırma konularında fikir alışverişinin de yapıldığı toplantı da sağlık tesislerinin başhekim ve müdürleri de interaktif bir şekilde söz alarak düşüncelerini dile getirdiler.HABER MERKEZİ 

Bu haber 659 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR