AKADEMİK’TEN ATA’YI ANMA ZİRVESİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKADEMİK'TEN ATA'YI ANMA ZİRVESİ

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü 10 Kasım'da Gelincikana zirvesi düzenleyerek Ata'yı andı.

13 Kasım 2019 - 08:16

Akademik (Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü Başkanı Bayram Çini etkinliğe ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi: AKADEMİK Kulübümüzce Afyonkarahisar ili Çay ilçesi sınırları içerisinde bulunan Ege Bölgemizin en yüksek zirvesi olan Gelincikana’ya bu kez de ilk kez Çay’dan çıkılmıştır. İnişli çıkışlı, kayalıklar ve toprak tepelerden geçilmesi nedeniyle Çay Girdap Rotası ismi verilmiştir.

İLK KEZ KULÜPSEL ANLAMDA GİDİLEN BU ROTANIN KEYFİNİ TÜM EKİPLERCE YAŞANDI.

AKADEMİK KULÜBÜMÜZCE 7. Sİ GERÇEKLEŞEN ATAYI ANMA GELİNCİKANA ÇAY GİRDAP ROTASI.

Bu-Gün 10 Kasım, Bu-Gün Yas, Bu-Gün Dağlar Matem, Bu-Gün Ebediyet…

Akşehir’imiz içerisinde Okullarımızda Öğrencilerimiz, Meydanlarda Halk, Kültür merkezinde Protokol Bu-Gün Ata’ yı andı. AKADEMİK olarak bu mateme dağdan taştan bizlerde dağcılar olarak katıldık.
Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Fatihi Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın ’Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır.’

Bir devri kapatıp bir devri açan, Haçlı ordusuna karşı koymakla kalmayıp Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Hanın İstanbul’u Fetih etmesiyle, Ecdadımıza ne kadar ansak ne kadar dua etsek azdır.

Bu eşsiz vatanın her karışı ayrı bir kahramanlık içerir. Ülkemizin yok oluşuna seyirci kalmayıp, bir dirilişi uyandıran bu yönde Kurtuluşa uzanan bir Millet yapan Atamız. Cumhuriyeti kurarak, bir Vatan toprağı haline getirerek huzuru refahı bir düzen halinde sağlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ dür. Seni minnetle saygıyla anıyoruz. 10 Kasım değil sadece her gün senin Kurduğun Cumhuriyet içerisinde Vatanına, Dinine, Diline, Kültürüne sadık bireyler olarak ilelebet yaşatacağız.
Minnet vardı, şükran vardı, dualarımız vardı, Allah’ ım bir daha bu Millete acılar yaşatmasın.
Şer odakları rahat durmadıkça, bir Alparslan bir Fatih, bir Atatürk her zaman bu Millet içerisinden çıkıp dur diyecektir.
Bir avuç AKADEMİK li olarak Atasının manevi huzurunda gururla durmanın anlam ve manası yaşamışlardır. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek az.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
DEFİNE UĞRUNA TONLARCA KAYAYI PATLATTILAR
DEFİNE UĞRUNA TONLARCA KAYAYI PATLATTILAR