AKİMMED’DEN EROL MÜTERCİMLER İÇİN SUÇ DUYURUSU
Reklam
Reklam

AKİMMED’DEN EROL MÜTERCİMLER İÇİN SUÇ DUYURUSU

Akşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKİMMED) tarafından bir TV kanalında Erol Mütercimler tarafından İmam Hatip mezunlarına yönelik yapılan hakaretle ilgili şikayette bulunuldu.

16 Eylül 2020 - 10:08

AKİMMED Başkanı İbrahim Öncel, dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayet dilekçesi verdi. Konu ile ilgili adliye önünde bir açıklama yapan Dernek Başkanı Öncel “07.09.2020 tarihinde Haber Global  TV’de yayınlanan programın bir bölümünde Erol Mütercimler tarafından “İmam Hatip Okullarından Mezun olanlar bakın ne olarak karşımıza çıkıyor “cinsi sapık” “sahtekâr ve ahlaksız” ifadeleri kullanılmış, sarf edilen  bu sözlerle İmam Hatip Okulları mensuplarına yönelik, genel ahlak ve toplumsal erdemlerden yoksun oldukları ifade edilerek aşağılamıştır.
İmam Hatip Lisesi mezunu olarak benim hakkımda hakarette bulunduğu gibi aynı zamanda beni ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak bulunduğum AKİMMED üyesi İmam-Hatip Lisesi mezunu olan üyelerimizi de halkın önünde aşağılamış olmakla birlikte tüm imam hatip okulları mezunlarına yönelik ayrımcılık ifade eden sözlerle halkın bir kesimine iftira atarak hakaret etmiş ve halkın nazarında küçük düşürme eylemine sebebiyet vermiştir. Belirtilen ifadeler nedeniyle bütün imam hatip lisesi camiası manevi olarak büyük üzüntü duyduğumuzdan şüpheli hakkında manevi zararlarımızın tazmini için ayrıca hukuki girişimde bulunulacağı gibi aynı zamanda suç teşkil eden eyleminin cezasız kalmaması adına Basın yoluyla işlenen bu eylem adına şikayette bulunmak zaruret haline gelmiştir. Bu gün itibari ile Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçemizi vermiş bulunmaktayız.
İmam Hatipler bu milletin gözbebeğidir. Bu okullardan yetişen öğrenciler bu güne kadar sadakat ve samimiyetle  devletin en üst yetkili mercileri olan Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık. Bakanlık, Milletvekilliği, Bürokratlık yaparak ülkesine üst düzey görevlerde hizmet etmişlerdir. Ayrıca İmam Hatip Liselerinden mezun olanlar Doktor, Mühendis, Avukat, Savcı, Hakim, Polis, Öğretmen gibi tüm meslek dallarında görevlerini başarılı ve dürüst bir şekilde yürütmektedirler. Son derece çirkin ve haddi aşan bu açıklamasından dolayı Erol Mütercimler’i kınıyorum. 
Her toplulukta gayri ahlaki özellikler gösteren insanlar olabilir. Birisinin yaptığı yanlış nedeniyle bütün bir topluluğu suçlamak, o topluluğa karşı bir linç girişimi ve provokasyondur. Toptan insanları suçlamanın mantıki, vicdani ve de ahlaki bir yanı yoktur. Bu kasıtlı söylenmiş ve bu okullara karşı içindeki kin ve nefretin dillendirilmiş halidir. 
İmam Hatip Okulları mezunu arkadaşlara sesleniyorum bu çirkin sözlere lütfen sessiz kalmayın, gerekli birimlere bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmayı lütfen ihmal etmeyin. 
 Bu vesileyle eğitim ve öğretimin başladığı bu günlerde bütün eğitim camiamıza yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dilerim. Ülkemizin ve dünyanın başında ki Korona Virüs belasının da bir an önce bertaraf edilmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 734 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RÖMORK HIRSIZI YAKALANDI
RÖMORK HIRSIZI YAKALANDI
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ KAMERAYA YAKALANDI
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ KAMERAYA YAKALANDI