AKŞEHİR’DE RAMAZAN DAYANIŞMASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR'DE RAMAZAN DAYANIŞMASI

Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Akşehir Belediyesi’nin öncülüğünde vakıf ve kurumlar tarafından yapılan sosyal yardımlaşma ve dayanışma bu yıl da artarak devam etmektedir.

17 Nisan 2021 - 04:43

Akşehir’de; Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Kızılay Akşehir Şubesi, Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (AKSEV), Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, gönül birliği bereket, merhamet ve paylaşma ayı olan Ramazan Ayı’nda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Ramazan ayında güzel bir birliktelik sağlandığına dikkat çeken Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Gerçekten bu faaliyet zahmetli ve takdire şayandır, emeği olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında mahalle iftarlarında, gönül sofralarında buluşamasakta Ramazan ayı boyunca Akşehir Belediyemize ait Hıdırlık Sofrasında hazırladığımız sıcak yemeklerle hemşehrilerimizin sofralarına her gün misafir oluyoruz. Bu faaliyetimizde Akşehir merkez dışındaki büyükşehir yasası nedeniyle mahalleye dönüşen 23 köy ve beldelerimizde ikamet eden 288 aileye 500 kişilik iftar yemeği yapılıyor. Beraberinde de günlük 150 kişilik Covid 19 hastalarımıza da bir öğünlük yemek gönderiliyor. Covid 19 hastalarına gönderdiğimiz yemekler yaklaşık 5,6 aydır kesintisiz devam ediyor. İftar programımız ise Ramazan ayının 1. günüyle başlamış oldu. Akşehir’imizde ihtiyaç sahibi ailelerimize iftar yemeği noktasında Belediyemizin, Kızılay Şubemizin, AKSEV’ in faaliyetleri devam ediyor. AKSEV ve Kızılay kuruluşlarımız ağırlıklı olarak Akşehir’deki merkez mahallelere yemek sağlamaktadır. Kızılay’ımız 150 aileye 750 kişilik yemeği gel al servis şeklinde hizmet verip organize ettiler sağ olsunlar. AKSEV de 350 aileye 1050 kişilik yemek hazırlıyor.

Akşehir Belediyesi’nin yeni bir projesi olan “AKKART” uygulamasıyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Ramazan ayı boyunca yemek yardımlarımızın dışında ihtiyaç sahibi ailelerimize Akşehir Belediyesi olarak geçmiş yıllarda Gıda paketi ve çek veriyorduk. Bu sene projelerimizin içerisinde yer alan “AKKART” uygulamasını başlatıyoruz. Her bir ihtiyaç sahibi vatandaşımıza AKKART vereceğiz. Bu kartımıza yükleme yapılarak 1000 kişilik ihtiyaç sahibi ailemize de AKKART’ la 150 TL’lik yardım yapmış olacağız. Mevsimlik tarım işçilerimize de 100 adet gıda paketi hazırlıyoruz.

Ayrıca, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi 600 aileye Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 300 TL’lik para yardımı yapılacaktır. Akşehir Ticaret ve Sanayi Odamızda, ihtiyaç sahibi 1000 vatandaşımıza 100 TL’lik gıda çeki dağıtmıştır. Böylelikle ilçemizde 2400 kişiye yemek, 2700 kişiyi de Ramazan yardımı yapılmış oluyor.

Bu vesile ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Bey ve ekibine, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Emin Makascı Bey ve ekibine, AKSEV Başkanı Abdurrahman Karataşlı bey ve ekibine, Kızılay Akşehir Şube Başkanı Yalım Sümer Bey ve ekibine teşekkür ediyor. Şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum“ dedi.

Bu haber 594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BİR ÖDÜL DAHA
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN AKŞEHİR LİSESİNE ZİYARET
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN AKŞEHİR LİSESİNE ZİYARET