AKŞEHİR’DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU

Selçuk Üniversitesi Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen ve Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tuğrul POLATve Genel Sekreter Prof. Dr. KamilBEŞOLUK’un katılımlarıyla açılışı Konya’da yapılan “Selçuk Üniversitesi Uluslararası Teknoloji ve İnovasyon Öğrenci Sempozyumu (SUTİS-2022)” son gün sunumları ve kapanışı Akşehir’de gerçekleştirildi.

30 Kasım 2022 - 10:50

Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binasındaki 5 farklı salonda eş zamanlı yapılan, Mühendislik ve Teknoloji alanlarında birbirinden değerli 40 farklı sunumunbüyük bir ilgi ile takip edildi.Kahve aralarında bilimsel sunumların değerlendirmeleri yapılırken, soru-cevap ve bilgi alışverişlerinde bulunuldu. Sunumunu yapan her bir katılımcıya sertifikaları verildi.Sempozyumun sabahki oturumları sonrasında Fakülte bahçesinde tüm katılımcılara sucuk-ekmek ikramı yapıldı.
Sempozyumun öğleden sonraki oturumu ve kapanışı Akşehir Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapıldı. Marka ve Patent Vekili Edip Deha BİLİR tarafından “Mühendislikte Patentile Kazanmak” başlıklı sunumu ile patent alma süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgiler verdi.
Sempozyumun kapanış konuşması Fakülte Dekanı Prof.Dr. Süleyman NEŞELİ tarafından yapıldı. Konuşmasında sunumunu gerçekleştiren tüm öğrencilere ve akademisyenlere ve özellikle Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanları Prof.Dr. Şakir TAŞDEMİR veDr.Öğr.Üyesi Hakan TERZİOĞLU’naayrıcateşekkürlerini sundu. Akşehir ve Fakültemizin bilimsel ve sosyal faaliyetlerle öne çıkmasına yönelik bir çalışmayı daha tamamlamışolmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Henüz lisans seviyesindeki öğrencilerimizin, teknoloji alanında önemli başarılara imza atan çok değerli çalışmalarını sergiledikleri sunumları, bizleri ülkemizin geleceği adına onurlandırdığını belirterek, öğrencilerimizin bu potansiyellerini en üst seviyede göstermeleri için, gereken tüm imkanları sunma gayreti içerisinde olmaya devam edeceklerini dile getirdi. 2023 yılı için sempozyumun ikincisinin yapılması konusundaçalışmaların başladığı ve bu organizasyonun geleneksel bir bilimsel aktivite olarak devam ettirilmesikararlaştırıldı. Dekanımızayrıca sempozyumun gerçekleşmesine katkılar sunanbaşta Akşehir Belediye Başkanı  Dr. Salih AKKAYA olmak üzere katkı ve sponsorluk sağlayan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Aksantaş, Aslımlar Market, Kadem ve Çıtır Simit yetkililerine teşekkürlerini ifade etti.Kapanış konuşmasının ardından sunum yapan katılımcılara, Oturum Başkanlığı yapan Fakülte Akademik Personellerine ve Sempozyuma katkı sağlayanlara plaket takdimleri yapıldı.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 585 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA
YUNAK DOĞALGAZ BORU HATLARINDA SIKI ÇALIŞMA