AKŞEHİR KİRAZI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR KİRAZI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl Sekizincisi düzenleniyor

13 Haziran 2019 - 09:39

Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtmak ve üreticileri teşvik etmek amacıyla Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl sekizincisi düzenleniyor.Dünyaca ünlü ve tescilli Akşehir Kirazı'nı daha iyi tanıtabilmek, üreticileri teşvik etmek amacıyla bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali çeşitli etkinliklere sahne olacak. Yapılacak Festival kapsamındaki etkinlikler, Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, Aşıklar Şöleni programları gerçekleştirilecek.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Aroması, lezzeti, görünüşü ve dayanıklılığı ile dünyaca ünlü olan tescilli Akşehir Kirazı'mızı daha iyi tanıtabilmek ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'mizin bu yıl sekizinci etkinliğini  düzenliyoruz. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali'miz kapsamında; Akşehir Kirazı Yarışması ve ödül töreni, En Güzel Kiraz Bahçesi Ödül töreni, Akşehir Belediyesi THM Konseri gerçekleştirilecek” dedi. 29 Haziran 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 8. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali programı şöyle: 
En Güzel Kiraz Yarışması programı kapsamında yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: 
İlçemizde 8. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 29 Haziran 2019 Cumartesi günü Saat 21:00'de Akşehir Kültür Merkezi'nde En Güzel Kiraz Yarışması ve ödül töreni düzenlenecektir. Yarışmaya katılacak olan çiftçilerimizin en geç 27 Haziran 2019 Tarihinde Saat 17:00'ye kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne Kirazlarını teslim etmeleri gerekmektedir. Birinci olan Üreticiye  2.000 TL, İkinci Olan Üreticiye 1.5000 TL, Üçüncü olan Üreticiye 1.000 TL Ödül verilecektir. Ayrıca dereceye girenler hariç her katılımcıya 200 TL ödenecektir. Katılmak isteyen üreticilerimizin, Kiraz üretimi yaptığına dair 2019 Yılı ÇKS belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve 5-7 KG arasındaki en az kalibre Akşehir Kirazını, karton kutular içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir. Katılımcıların hak kazandığı 200 TL 29 Haziran 2019 Cumartesi günü Saat 21:00'deki program sonunda ödenecektir. 
En Güzel Kiraz Bahçesi yarışması programı hakkında yapılan açıklamalarda ise şu ifadelere yer verildi:
İlçemizde 8. Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 29 Haziran 2019 Cumartesi günü Saat 21:00'de Akşehir Kültür Merkezinde En Güzel Kiraz Bahçesi Yarışması Ödül Töreni düzenlenecektir. Yarışmaya katılacak olan çiftçilerimizin en geç 20  Haziran 2019 tarihinde Saat 17:00'ye kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Yarışmada Birinciye 2.000 TL, İkinciye 1.500 TL, Üçüncüye 1.000 TL ödül verilecektir. Katılmak isteyenlerin Kiraz üretimi yaptığına dair 2019 Yılı ÇKS belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini teslim etmeleri gerekmektedir. ifadelerine yer verildi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1039 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR  2 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA: 1’İ AĞIR 2 YARALI
AKŞEHİR'DE  'ZEBRA ÇATAL KUYRUKLU KELEBEK' GÖRÜLDÜ
AKŞEHİR'DE 'ZEBRA ÇATAL KUYRUKLU KELEBEK' GÖRÜLDÜ