AKŞEHİR KOMEK’TEN İSTİHDAMA KATKI!
Reklam
Reklam

AKŞEHİR KOMEK’TEN İSTİHDAMA KATKI!

Akşehir KOMEK Kurs Merkezi bünyesinde açılan Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu, hasta ve yaşlı bakım elemanı yetiştirerek istihdama katkı sağlıyor.

06 Şubat 2020 - 09:24

Akşehir’de faaliyete geçtiği günden itibaren 89 farklı branşta, 13 bin 823 kişiye sertifika veren Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Akşehir, istihdama da katkı sağlıyor. Akşehir KOMEK bünyesinde aktif olan Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu, hasta ve yaşlı bakım elemanı yetiştirerek istihdama katkı sağlıyor. 
SERTİFİKA ALDIKTAN SONRA!
305 saatlik Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu’nu başarıyla tamamlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika alan kursiyerler; Hastanelerin Geriatri birimlerinde, huzurevlerinde, yaşlı bakım merkezlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, özel bakım merkezlerinde ve evlerde çalışma imkanı bulabiliyor.  SON BİR YILDA 12 KİŞİ!
Akşehir KOMEK bünyesinde açılan Hasta ve Yaşlı Bakım Kursuna katılarak, Hasta ve Yaşlı Bakım Hizmetleri konusunda uygulamalı olarak eğitim alan kursiyerler, aldığı sertifika ile iş bulma fırsatı yakalıyor. Bu kapsamda son iki dönemde açılan kurslara katılarak başarılı olan 12 kursiyer Hasta ve Yaşlı Bakım elemanı olarak, Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde iş başı yaptı. 
SADECE HASTA VE YAŞLI BAKIM 
DEĞİL!
Akşehir KOMEK bünyesinde açılan Giyim, Mefruşat, Çocuk Gelişimi, Bilgisayar İşletmenliği, Direksiyon Eğitmenliği, Emlak Danışmanlığı, F Klavye, POMEM Parkur kurslarına katılan kursiyerler iş bulma fırsatı yakalıyor. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 956 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ DEĞERLENDİRİLDİ
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ...
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ