AKŞEHİR TİCARET BORSASI’NDA İKİNCİ DÖNEM BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR TİCARET BORSASI'NDA İKİNCİ DÖNEM BAŞLADI

Beş yıldızlı hizmet yarışına 2012 Yılında katılan Akşehir Ticaret Borsası, Türk Loydu tarafından gerçekleştirilen denetimi başarı ile tamamlayarak Akredite Belgesini almaya hak kazandı.

06 Şubat 2016 - 09:38

11. Dönem Akşehir Ticaret Borsası Akreditasyon Sertifika Töreni  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımlarıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.
Akşehir Ticaret Borsası Başkanı Yusuf İzzettin Yayla, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Doğru, Meclis Başkan Yardımcısı Sefer Uykun, Genel Sekreter Hasan Sayın Arı ve Akredite Sorumlusu Mustafa Doğan’ın Borsamızı temsilen katıldığı törende Akşehir Ticaret Borsasının Akredite Sertifikasını: Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akredite Komitesi Başkanı Halim Mete takdim etti.
“Her geçen gün hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Borsamız üyelerine ve memleketimize hizmet yolunda gerekli tüm adımları atmak, karar ve azmindedir.” Diyen Akşehir Ticaret Odası Başkanı Yusuf İzzettin Yayla. “Bu belge ile Akşehir Ticaret Borsasının Kalitesini tescillediğinin ve sorumluluklarının bir kat daha arttığının altını çizdi.
Akreditasyon Sistemi Nedir?
Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır.
Bu çerçevede, EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası (British Chamber of Commerce) işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Ticaret Odası ile birlikte yürütmüştür.
Akreditasyon Modeli 2005 yılından itibaren TOBB tarafından yürütülmüş olup, 2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda Borsalar da sürece dahil edilmiş ve model kapsamındaki çalışmalar TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi olarak uygulanmaya başlamıştır.

 

Bu haber 3558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ...
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI