AKŞEHİR VE NASREDDİN HOCA TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNDE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR VE NASREDDİN HOCA TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNDE

Akşehir Belediyesinin Ankara’da gerçekleştirilen 2. Konya Tanıtım Günleri’nde, açtığı stant ve Temsili Nasreddin Hoca ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

11 Haziran 2022 - 10:58

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek olan Konya Tanıtım Günleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın katıldığı açılış programıyla başladı.
Akşehir Belediyesi’de Ankara’da gerçekleştirilen 2. Konya Tanıtım Günleri’nde, açtığı stant ve Temsili Nasreddin Hoca ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Akşehir Belediyesi standı ve temsili Nasreddin Hoca büyük ilgi görürken, temsili Nasreddin Hoca ile fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar da adeta birbiriyle yarıştı.
Yoğun katılımın olduğu, Konya’nın birçok yöresel lezzetinin tanıtıldığı stantlarda, kente ve ilçelere özgü markalarda yer aldı. Konya’nın ve ilçelerinin tüm değerleriyle adeta Ankara’ya taşındığı etkinlikte, kimi vatandaşlar gezdiği stantlarda yöresel lezzetlerin tadına bakarak alışveriş yaptı, kimisi de dolaştıkları stantlarda sergilenen ürün ve eserler hakkında bilgi aldı.
Konya Tanıtım Günleri kapsamında Akşehir’i her yönüyle tanıtmaya, Akşehir’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini anlatmaya çalıştıklarını belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Başkentimizde; Nasreddin Hoca’mızı, tescilli Akşehir Kiraz’ımızı, Kiraz lokumumuzu, Akşehir’imize özgü gurme lezzetlerimizi,  binlerce tarihi Akşehir Evlerimiz ve sokaklarımızı, müzelerimizi, tarihi ve kültürel eserlerimizi, türkülerimizi ve doğal güzelliklerimizi tanıtmaya Akşehir’imizi her yönüyle ziyaretçilerimize anlatmaya çalışıyoruz” dedi.
Konya Tanıtım Günleri kapsamında Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri’de bir program sunacak.
Akşehir standını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekilleri Leyla Şahin Usta, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Selman Özboyacı,  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Bakanlardan Abdülkadir Aksu, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Taekwondo Federasyon Başkanı Metin Şahin, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya ilçe Belediye Başkanları, Ankara Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Konya Tanıtım Günleri 9-12 Haziran 2022 tarihlerini arasında, kentin güzelliklerini Ankara Millet Bahçesinde memleket hasreti çeken Konyalılar ve Konya severlerle buluşturmaya devam edecek. Etkinlik saatleri 11.00-23.00 arasında gerçekleştirilecek.
Konya’nın ilçeleri ile kültürel zenginlikleri, tarihi dokusu ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı Konya Günleri’ne; 16 ilçe belediyesi, 21 kamu kuruluşu, 32 gıda sektöründen Konyalı esnaf, 12 sanayi firması, 4 üniversite, 5 odalar birliği olmak üzere toplam 90 sektör katılım sağlıyor.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ  AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
"3600 EK GÖSTERGEDEN TÜM DİYANET ÇALIŞANLARI YARARLANMALIDIR."