ANADOLU LİSESİ’NDEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ANADOLU LİSESİ’NDEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Akşehir Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde velilere, öğrencilere ve öğretmenlere bin kişilik aşure ikram edildi.

10 Ekim 2017 - 22:58

06 ekim günü saat 14.00'de düzenlenen programda, Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan bin kişilik aşure, okulun velilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine ikram edildi.
Aşure ikramı hakkında açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Halise Bozdemir aşurenin hayırsever öğretmen ve okul aile birliği katkılarıyla hazırlandığını belirterek, "İnşallah bu örfümüzü, âdetimizi yaşatacağız. Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Aşure programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Düzenlenen bu tür etkinliklerin öğrencilerin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacağını ifade eden Okul Müdürü Mehmet Uza ise, "Böyle örf ve adetlerimizin öğrencilerle yaşatılması veya unutturulmaması güzel. Hem sosyallik açısından hem de adetlerimizi, örfümüzü çocuklara unutturmamak açısından önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 1795 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR...
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR