ARILAR VARSA YARINLAR VAR PROJESİ REİS’TE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ARILAR VARSA YARINLAR VAR PROJESİ REİS’TE

TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yürütülen “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesinin eğitimleri Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu öğrencilerine yapıldı.

01 Haziran 2019 - 09:36

Akşehir Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu 2-A ve 3-A sınıflarında “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesinin eğitimleri yapıldı. Eğitimler, TEMA Vakfı Akşehir İlçe Temsilcisi Mehmet Çelik tarafından yapıldı. Eğitimde önce öğrencilerin arılar hakkında bilgileri ölçüldü. Öğrencilerin düzeylerine uygun olarak hazırlanan slayt ve çizgi film ile öğrencilere arının fiziki yapısı tanıtıldı. Çiçeklerden nasıl polen toplandığı, bala nasıl dönüştürdükleri, arılar olmasa yediğimiz meyve ve sebzelerin oluşamayacağı gibi konularda bilgi verildi. Bu bilgilerden sonra öğrencilerin farkındalık düzeyleri tekrar ölçüldükten sonra TEMA Vakfı tarafından her öğrenci için gönderilen eğitim kitleri dağıtıldı. Dağıtılan kitlerle hem öğrencilerin ilgilerinin çekilmesi, hem de aileden başlayarak çevrede arılarla ilgili farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
TEMA Vakfı, Balparmak ve Milli Eğitim Bakanlığının beraber yürüttüğü proje kapsamında ilkokullarda verilecek eğitimlerle çocuklara: Arıların doğa ve insan için öneminin ekosisteme katkılarının anlatılması ve bu konuda farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Öğrenci eğitimleri ile beraber kamuoyunda da arıların, ekosistemin çeşitliliğine ve yaşamın sürdürülebilirliğine katkıları ile farkındalık oluşması bekleniyor. . 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI