ASILSIZ PAYLAŞIMA TUTUKLAMA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ASILSIZ PAYLAŞIMA TUTUKLAMA

Akşehir'de asılsız paylaşım yapan şahıs Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.

07 Haziran 2022 - 17:05 - Güncelleme: 07 Haziran 2022 - 17:21

Konuyla ilgili yapılan açıklamada: "Emniyet Genel Müdürlüğü 04.06.2022 tarihli Son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir.
“Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı”, “kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı” şeklinde ifadeler içeren kaçırma iddialarına karşın, bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür.
Yukarıda iddia edildiği kapsamda birimlerimize çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış herhangi bir müracaat söz konusu değildir. Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.
Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur. Şeklindeki basın bildirisi yayınlamış ve bu tür paylaşım yapanlar hakkında adli işlem yapılacağını kamuoyuna duyurmuş, duyuru yapılmasına rağmen aslı olmayan bu şekilde paylaşım yapan şahıslar hakkında işlem yapılmaya başlanıldı. 
06.06.2022 günü mağdur D.Y. Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro Amirliğine gelerek kendisinin bilgisi olmadan resminin çekilerek resmini sosyal medya hesabı facebook ta paylaşan ve resminin üzerine de “BU KADINI GÖREN POLİSE BİLDİRSİN İNSANLARI TAKİP EDİP ÇOCUK KAÇIRIYOR” şeklinde yazan Türkay Y. den şikâyetçi olması üzerine Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesabı facebookta bu şekilde paylaşım yapan Türkay Y. Cumhuriyet savcısının talimatı ile gözaltına alındı. Hakkında yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edildi.
Bu tür asılsız paylaşımlar yaparak halk arasında korku ve paniğe neden olmak suçtur, bu tür paylaşımlar yapanlar hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Halkımızın yetkili mercilerden gelen açıklamalar harici bu tür asılsız paylaşımlara itibar etmemesini önemle rica ediyoruz.

Bu haber 1778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 EKMEĞE ZAM GELDİ
EKMEĞE ZAM GELDİ
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ DÜZENLENDİ
AKŞEHİR-ILGIN PANCAR EKİCİLERİ KOOPERATİFİ TARLA GÜNÜ...