ATATÜRK ORTAOKULUNDA KAN’PANYA VAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ATATÜRK ORTAOKULUNDA KAN’PANYA VAR

Kızılay ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Okulumda Kan’panya Var” projesi kapsamında 09 Mart 2023 tarihinde Kızılay, Atatürk Ortaokulunda kan bağışçılarıyla buluşacak.

07 Mart 2023 - 10:46

Atatürk Ortaokulu “Verilen Kan; Sana Sağlık, Başkasına Can. Buna İnan!” ve “Bir Damla Kan; Bugün Bana, Yarın Sana Can” sloganlarıyla 09 Mart’ta projeye ev sahipliği yaparak öğrencilerde, velilerde ve Akşehir halkında farkındalık yaratmanın; bir cana katkıda bulunacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Ülkemizde 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle toplum olarak içinde bulunduğumuz zor günlerde kan stoklarında yaşanan düşüşü önlemek adına kan bağışı kampanyalarına hız veren Kızılay; kadınların 4 ayda bir, erkeklerin 3 ayda bir kan bağışında bulunabileceğini ve kan bağışı sürecinde herhangi bir hastalık bulaşma riskinin olmadığını özellikle belirterek bağışçıları kan bağışı yapmaya çağırıyor.
Kızılay Konya Kan Bağışı Merkezi Kampanya Koordinatörü Mustafa ŞAHİN “Okulumda Kan’panya Var” projesinin Konya İnsan Mektebi çatısı altında devam ettiğini, yaklaşık üç buçuk yıldır süren kampanya ile çocuklarda ve velilerde kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını, yarının bağışçılarını da kazanmayı hedeflediklerini, bu çalışmalarla birçok kişiyle iletişime geçtiklerini, velilerin yoğun bir şekilde katıldığını, tüm velileri okullarda kan bağışında bulunmaya davet ettiğini ifade ediyor.
Sizler de 09 Mart’ta11.00-17.00 saatleri arasında Atatürk Ortaokulunda kan bağışında bulunarak bir insana ikinci kez yaşama şansı tanıyabilirsiniz.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ