ATMATIKLA PROJESİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİYLE BULUŞMAYA DEVAM...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ATMATIKLA PROJESİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİYLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Akşehir Belediyesi’nin geri dönüşebilen atıkların ekonomiye kazandırılması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması amacıyla başlatmış olduğu Atmatıkla isimli ödüllü geri dönüşüm projesi kapsamında ödüller teslim edilmeye devam ediyor.

25 Mart 2022 - 12:17

AtmatıklaProjesi kapsamında uygulamayı telefonuna indiren şehrimiz Yeni Mahalle’de ikamet eden bir vatandaş daha geri dönüşebilen atıkları belediye görevlilerine teslim ederek puanları toplayıpbiriktirdiği puanlarla belediye halk ekmek satış noktasından ekmek almaya  hak kazandı.
2021 yılı Eylül ayında başlayan Atmatıkla Projesi;  kâğıt, pil, plastik, ilaç, cam, metal, ahşap tekstil, yağ ve elektronik atıklardan oluşan 10 çeşit geri dönüşebilen atıkların toplanması ile ilgili bir projedir. Bu atıkların toplanmasında, sokaklarından mahallelerinden alınma noktasında duyarlılık gösteren çevreci vatandaşlarAkşehir Belediyesi’nce hazırlanan bir programı akıllı telefonlarına indiriyorlar ve o telefon üzerinden atıklar biriktiğinde belediyeye bildirim gönderiyorlar. Her mahalle ve sokağın önceden belirlenmiş günlerinde belediye ekipleri giderek bildirim yapan vatandaşın atıklarını evinden teslim alıyor. Atıklarını teslim eden kişi atıkların ağırlıklarına ve malzeme cinsine göre puanlarını kazanıyor. Puanlarına göre futbol topu, saç kurutma makinesi, ütü, tablet, çocuk scooteri, bisiklet, belediye sosyal tesislerinden indirimli yararlanma ayrıca belediye halk ekmek fabrikasından ücretsiz ekmek alabilme gibi ödüllerkazanabiliyor.Yeni Mahallede ikamet eden vatandaşta geri dönüşebilen atıkları biriktirerek Atmatıkla mobil uygulaması ile bildirimde bulunarakvermiş olduğu bu atıkların karşılığı olarak 4000 puan karşılığında 40 ekmek fişi ödülükazandı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1329 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU