BAHAR ŞENKLİKLERİNDE SIRA YARENLERİNE BÜYÜK İLGİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAHAR ŞENKLİKLERİNDE SIRA YARENLERİNE BÜYÜK İLGİ

Selçuk Üniversitesi, 47'nci yılını Bahar Şenlikleri ile kutlarken, Akşehir Belediyesi Sıra Yârenleri etkinliğin dördüncü gününde muhteşem gösterisi ile gönüllerde taht kurdu.

16 Mayıs 2022 - 14:18

Bahar Şenlikleri’nin dördüncü gününde, Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri düzenlediği gösteride vızvız, kabak, tavuğu kim çaldı, ibibik gububuk gibi ve birçok oyunlarıyla izleyenleri kahkahaya boğdu.
Gösteri sonunda; Temsili Nasreddin Hoca sahneye çıkarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’dan Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi’nin kurulması için ivedilikle çalışmalara başlanılmasını istedi.
Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy “ Kıymetli hocam arkamızda geleceğimizin akademisyenleri ve bu neslin çocukları duruyor. Biz mayamızı göreve geldikten beri zaten çalıyoruz. İnşallah sizlerin sayesinde maya tutacaktır. Bizi biz yapan değerlerimizle baş tacı yaptığımız için bu Selçuklu payitahtı her zaman payitaht kalacak ve devam edecektir. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum“ diye konuştu. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ise “Bahar Şenliğimizde mayamızı çalmış bulunmaktayız. Her yıl göle maya çalma geleneğini temsili Nasreddin Hocamızla üst makamların katılımlarıyla misafirlerimizle anlamlı mesajlar katarak sürdürüyoruz. İnşallah 5-10 Temmuz’da düzenlenen 63. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliğimizde etkinliğimizin ilk gününden itibaren sizleri ve gençlerimizi bekliyor ve hep beraber bu mayayı çalmış olacağız. Bu arada mayamızın konusu belli oldu değil mi? Temsili Nasreddin Hocamız Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi kurulması için bizlere ve Cumhurbaşkanımıza seslendi.  Biz zaten bunun temeliyle ilgili geçtiğimiz yıllarda Nasreddin Hoca Vakfı kurduk. Vakfın en önemli görevlerinden ve hedeflerinden birisi “Nasreddin” ismini koyan Akşehirli hemşerilerimize altınla ödüllendirmek, diğer bir konusu da Akşehir Nasreddin Hoca Üniversitesi kurulması yönündedir. Bu vesileyle mayamızı çaldık. Ben inanıyorum ki, mayamız tutacaktır. Bu yıl olur, gelecek yıl olur, bir sonraki yıl olur ama gerçekleşecektir. Burada sizlerle olmaktan mutlu oluyorum. Burada Selçuk Üniversitesi  Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Kadir Öztaş Hocamın koordinatörlüğünde, Akşehir Belediyemizin katkılarıyla bir program icra edildi. Eminim ki, memnun oldunuz. Daha kapsamlısını şenliklerde sizlerle buluşturmak isteriz. Buradan hepinizi şenliklere davet ediyorum” dedi.
Sıra Yarenleri gösterisini Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dekanı Prof. Dr. Semahat Küçükkolbaşı, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Arslan, Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Kadir Öztaş, Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Uğur Arslan, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Soykan Uysal’da izledi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI