BASIN İLAN KURUMU 2022 YILI GENEL KURULU AFYONKARAHİSAR EV...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BASIN İLAN KURUMU 2022 YILI GENEL KURULU AFYONKARAHİSAR EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın daveti üzerine gerçekleştirilecek olan Basın İlan Kurumu 2022 yılı 31. Dönem Genel Kurulu 4. Toplantısı başladı. Şehirde 3 gün sürecek olan Genel Kurul Toplantısı’nın ilk oturumuna Vali Yiğitbaşı da ev sahibi olarak katılım sağladı.

25 Kasım 2022 - 00:44

Böyle önemli bir toplantının şehrimizde yapılması ve genel kurul üyelerinin davetine icabetinden son derece memnun olduğunu ifade eden Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, toplantının gerçekleştirildiği otelde yönetim kurulu ve genel kurul üyeleriyle bir araya geldi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Valimiz Yiğitbaşı’na teşekkür etti.

Valimiz Yiğitbaşı’na, toplantıya ev sahipliği yapması nedeniyle teşekkür eden Erkılınç, Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlayarak, internet haber sitelerinin süreli yayın sayılması ile Kurumun yeniden medyanın merkezine oturduğuna işaret etti.

Önümüzdeki Haftalarda Yönetmeliğe Son Şeklini Vereceğiz.

Kanun sonrası Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği hazırlıklarına başlandığını belirten Erkılınç, “Kasım ayı başında yine bu güzel şehrimizde birim ve il müdürlerimizin katılımları ile bir toplantı gerçekleştirdik. Hem yasa çalışmalarını ilk ağızdan aktardık hem sahadan görüşleri aldık hem de yeni dönemden beklentilerimizi sıraladık. Böylece 11 ilde gerçekleştirdiğimiz bölge toplantılarında alınan görüşleri, müdürlerimizle yaptığımız istişarelerle harmanlayarak yönetmeliğin iskeletini kurduk. Ardından geçtiğimiz hafta, 6 gün süren yüz yüze ve Zoom toplantıları gerçekleştirdik. Yaygın ve yerel gazetelerimizin internet temsilcilerini dinledik. Günlük takipçi sayısı yüksek internet haber sitelerinin temsilcilerini Genel Müdürlük binamızda ağırladık. Önümüzdeki haftalarda akademisyenleri, bilişim uzmanlarını, dijital medya reklam ajanslarını ve medya planlama şirketlerini dinleyerek yönetmeliğe son şeklini vereceğiz” dedi.

Erkılınç, 1 Nisan 2023’ten itibaren internet haber sitelerine ilan sevkine başlamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Gündem Onaya Sunularak Kabul Edildi.

Başkanlık Divanının oluşturulmasının ardından Kurum 2023 bütçesi, Resmi İlan Fiyat Tarifesi ile Kurum Yönetmeliği ve 134 Sayılı Genel Kurul Kararı’nın bazı maddelerinin tadiline ilişkin Yönetim Kurulu tekliflerinin de yer aldığı Gündem onaya sunularak kabul edildi.   
Daha sonra sırasıyla Yönetim Kurulu Durum Raporu ve Denetçiler Kurulu Raporu okunarak, Yönetim Kurulu tekliflerine ilişkin sunum gerçekleştirildi.
Üyeleri belirlenen İlan İşleri, Hukuk İşleri ve Mali İşler Komisyonlarının üyeleri çalışmalarına başladı.
Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’nun son oturumu 25 Kasım 2022 Cuma günü saat 10.30’da yapılacak. Bu oturumda, Komisyonların görüşleri doğrultusunda sunulan teklifler görüşülerek karara bağlanacak.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU