BAŞKAN AKKAYA HALK GÜNÜNDE VATANDAŞIN SORUNLARINI DİNLİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA HALK GÜNÜNDE VATANDAŞIN SORUNLARINI DİNLİYOR

Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, ‘Halk Günü’ toplantılarınında vatandaşın derdini dinliyor.

09 Şubat 2019 - 02:51 - Güncelleme: 09 Şubat 2019 - 09:28

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki ilk Halk Günü toplantısı,  vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ile Akşehir Belediyesi Birim Müdürleri de katıldı. Büyükşehir Yasası’nın ardından Akşehir’in mahallesi haline gelen köy ve beldelerde yaşayan vatandaşların Perşembe günleri Akşehir’de olmasından dolayı, onların da toplantılara katılımını sağlayabilmek adına toplantıları Perşembe günleri yapmayı uygun gördüklerine vurgu yapan Başkan Akkaya, “Toplantılarımıza il dışında olmadığım müddetçe bizzat ben kendim, başkan yardımcılarımız ve yatırımcı müdürlerimle birlikte katılacağız. İl dışında, toplantıda ya da görevli olarak bulunduğumda ise, Başkan Vekili arkadaşımızla bu toplantılarımız yine devam edecek. Siz olduğunuz müddetçe biz burada olacağız ve saatinde gelerek sizleri bekleyeceğiz” dedi.
Vatandaşların her zaman belediyeye gelemeyeceğini ve bazen de yoğunluktan dolayı görüşme yapılamayacağı için bu toplantılara başladıklarının altını çizen Başkan Akkaya, “Akşehir’imiz için yapacağımız her türlü hizmette, projede ve yatırımda; sizlerin fikrini alarak, sizlerin fikirlerine kulak vererek en güzel şekilde bu hizmetleri gerçekleştirmek istiyoruz. Her şey halk için yapılacak. Halkın benimsemediği altın yollar da yapsanız, halk bunu kullanmıyorsa o zaman bu yatırım boşa demektir ve memleketin, milletin, devletin, hükümetin kaynaklarını da çarçur etmek demektir. Allah korusun, bu da bize yakışmaz ve böyle bir sorumluluk vebaldir. Bu anlamda biz sizlerle istişare ederek, demokrasinin gereğince ve de ‘halka hizmet Hakk’a hizmet’ düsturunun gereğinden hareketle sizlere her zaman kulak vereceğiz” diye konuştu.
Başkan Akkaya’nın konuşmasının ardından Başkan Yardımcıları kendilerine bağlı olan müdürlükleri vatandaşlara tanıtırken, Birim Müdürleri de müdürlüklerinin hangi hizmetleri yaptığını vatandaşlara anlattı. Toplantıya katılan vatandaşların, dilek, istek ve taleplerini dinleyerek notlar alan Başkan Akkaya ve ekibi, toplantı sonunda vatandaşlara konular hakkında bilgilendirmeler yaparken, bazı istek, dilek ve taleplerle ilgili de değerlendirmeler yapıldıktan sonra cevap verileceğini kaydettiler.

HABER MERKEZİ

Bu haber 354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTULMADI, DEV TÜRK BAYRAĞI GÖRENLERİ HAYRAN BIRAKTI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTULMADI, DEV TÜRK BAYRAĞI GÖRENLERİ...
KADIN TARAFINDAN BIÇAKLANAN AFGAN ERKEK HAYATINI KAYBETTİ
KADIN TARAFINDAN BIÇAKLANAN AFGAN ERKEK HAYATINI KAYBETTİ