BAŞKAN AKKAYA ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA ZABITA HAFTASI'NI KUTLADI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Zabıta Haftası münasebetiyle belediyede görev yapan zabıtaların haftasını kutladı.

07 Eylül 2019 - 01:55

Başkan Akkaya, Zabıta Haftası nedeniyle Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda zabıta personeli ile tek tek tokalaşarak, haftalarını kutladı. Kutlamada Zabıta Müdürü Veysel Akçiçek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Memur Sendikası Temsilcisi İbrahim Öncel’de hazır bulundu.
Başkan Akkaya, burada yaptığı konuşmada, “Zabıta Teşkilatımızın 193.’üncü Kuruluş Yıldönümünde bir aradayız. Allah gününüzü kutlu etsin, hizmetlerinizde kolaylık versin, daha nice 193 yıllara kavuşmak dileği ile inşallah.  Zabıta teşkilatımız kökleşmiş bir teşkilatımızdır. Aynı itfaiye teşkilatımız gibi en eski teşkilatlarımızdan birisidir. Osmanlı ecdadımız bunu kurmuş, ihtiyaç duymuş bugünde hala o ihtiyaç duyma durumu devam ediyor. Allah vazifelerimizde kolaylık versin. Zabıta teşkilatımız aynı polis ve asker gibi tabiri caizse devletimizin suçlulara karşı haşmetli yüzünü, mağdurlara karşı ise şefkat yüzünü gösteren bir birim. Zorlu çalışma koşullarında iyi niyetle, samimiyetle, yeri geldiğinde saygıda, nezakette kusur etmeden, yeri geldiğinde de devletin ciddiyetini gösterir.. Göreviniz sizlere büyük yükler ve sorumluluklar getiriyor. Bu yüklerin altında kalmadan, özverili, çalışkan ve adaletli biçimde çalışmaya devam edeceğinizi biliyorum. Tüm zabıtalarımızın zabıta haftasını ve zabıta teşkilatının 193.’üncü kuruluş yıldönümlerini kutlayıp, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.
Başkan Akkaya; kaldırım işgali yapan satıcı ve esnaflar konusunda da daha duyarlı olunmasını istedi.
Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Memur Sendikası Temsilcisi İbrahim Öncel’de yaptığı konuşmada “Her zaman desteklerini gördüğümüz, belediyemizin vazgeçilmez birimi olan, özellikle Kültür Müdürlüğü olarak her zaman yanımızda hissettiğimiz zabıtalarımızın Zabıtalar Haftasını kutluyorum. Sizleri tebrik ediyor, daha nice kutlamaları Allah nasip etsin diyor, hayırlı vazifeler diliyorum” dedi.  
Konuşmaların ardından Başkan Akkaya; Zabıta Personeli ile bir süre sohbet ederek, toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

Bu haber 231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
EMNİYET VE JANDARMA BİRİMLERİNDEN KAÇAKÇILIK SUÇLARINA 2019 DARBESİ
EMNİYET VE JANDARMA BİRİMLERİNDEN KAÇAKÇILIK SUÇLARINA 2019...