BENGÜ “NASREDDİN HOCA HEPİMİZİN HİKAYELERİYLE BÜYÜDÜĞÜ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BENGÜ “NASREDDİN HOCA HEPİMİZİN HİKAYELERİYLE BÜYÜDÜĞÜ EFSANE BİR KAHRAMAN”

63. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında Akşehir Nasreddin Hoca Açık Hava Tiyatrosu’nda binlerce kişiye bir konser veren ünlü sanatçı Bengü, performansı ve şarkılarıyla hayranlarını coşturdu.

14 Temmuz 2022 - 11:12

Akşehir Nasreddin Hoca Açık Hava Tiyatrosu’nda yaklaşık 6 bin kişiye şarkılarını söyleyen sanatçı, konseri boyunca hayranlarını yerlerinde oturtmadı. Konser alanını dolduran binler kişi zaman zaman ünlü sanatçının şarkılarına eşlik etti. 
Konserin sonunda Akşehir Belediye başkanı Dr. Salih Akkaya ile AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ünlü sanatçıya bir plaket takdim etti. Başkan Akkaya “Nasreddin Hoca Şenliğimizin bugün son günü 6 gündür yoğun bir şekilde dolu dolu programlarla baş başaydık.  Çok güzel konserlerimiz vardı. Bugün son konserimizi Bengü Hanımla bitiriyoruz. Sanatçılarımız iyi ki varlar ama esas olan sizler iyi ki varsınız. Sizler bu konserleri anlamlı kılıyorsunuz, hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl yine burada aynı gün saatte buluşmak üzere diyor, Bengü Hanıma da bu güzel konser için teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’de “Bengü Hanım bende bu şehirde doğdum, bu şehrin evladıyım. Bu şehre kurban olunmaz mı? Bu şehrin insanları Nasreddin Hoca’nın hoş görüsüyle, görgüsüyle büyümüş gülen yüzler. 63 yıl önce bizim büyüklerimiz bu şenliği başlatmış. Belki o tarihlerde Türkiye’de birkaç büyük şehir dışında festival yok. Uluslararası olarak her yıl bu festival bu güzel Akşehirlilerin Nasreddin Hoca’sına sahip çıkmasıyla devam ediyor. Sizde bu gece bizlere çok güzel bir an yaşatıyorsunuz. Değerli bir sanatçımızsınız, bir çok hit parçanız var. Güzel bir anne, güzel bir eşsiniz. Akşehir’e böyle güzel bir an yaşattığınız için size ve ekibinize teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Plaket takdiminin ardından konserin sunucusu ünlü şovmen Doğukan Alsay Bengü’ye bir sürpriz yaparak seyirciye arkasını döndürtüp binlerce kişiye cep telefonu ışıkları eşliğinde ‘Bir Şarkısın Sen’ parçasını söyletti. Ünlü sanatçı da seyirciyle birlikte şarkıyı söyledi.
Konser Sonrası açıklamalarda bulunan Ünlü Şarkıcı Bengü “Geldiğimde de çok heyecanlıydım çünkü Konya’da benim ilk konserim. Nasreddin Hoca nesillerce hepimizin hikayeleriyle büyüdüğü efsane bir kahraman. O yüzden de onun isminin geçtiği bir festivalde seyircilerin huzurunda olmak çok güzeldi. Bende şimdi çocuklarıma Nasreddin Hoca hikayelerini anlatırken, onun geleneksel bize öğretileriyle onları büyütmeye çalışırken burada şarkılarımı söylemek çok güzeldi. Beni izleyenler çok keyifliydi, bütün şarkılara eşlik ettiler, hepsine çok çok teşekkür ediyorum. Sayın Belediye Başkanımıza, emeği geçen herkese tüm Konyalılara sevgilerimi gönderiyorum, şahane bir gece yaşadık. Hepinize mutlu, neşeli, sağlıklı bir yaz diliyorum” dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 613 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONTROLDEN ÇIKAN TIR YAN YATTI: 1 YARALI
KONTROLDEN ÇIKAN TIR YAN YATTI: 1 YARALI
EĞİTİM BİR-SEN SULTANDAĞI’NDA TEK LİSTE İLE DEVAM DEDİ!
EĞİTİM BİR-SEN SULTANDAĞI’NDA TEK LİSTE İLE DEVAM DEDİ!