BİLSEM E-TWİNNİNG PROJESİYLE YARATICI DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BİLSEM E-TWİNNİNG PROJESİYLE YARATICI DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETİYOR

Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi Creativitiy an İnnovation konulu eTwinning projesi ile öğrencilerine yaratıcı ve inovatif düşünmeyi öğretiyor.

29 Nisan 2022 - 22:15

Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi ile Sincan Şehit Abdullah Büyüksoy Bilim ve Sanat Merkezinin ortak kuruculuk yaptığı , Azerbaycan ve Türkiye den üyelerin bulunduğu  Creativitiy an İnnovation  adlı eTwinning projesinin amacı  bireyleri bilgi çağının gerektirdiği becerilerle donatacak nitelikte bir eğitim için eğitim sürecini daha etkili ve hedef odaklı hale getirmektir. Eğitimde inovasyonu ölçmek ve eğitim sistemlerine nasıl hizmet ettiğini anlamak eğitimin niteliğini artırmak için esastır. Bu amaçla öğrencilerin fikir yaratma, seçme, geliştirme uygulama ve fikir yayma basamaklarını doğru kullanarak farklı yöntemlerle ürün ortaya koymaları beklenmektedir.
Öğrenciler yapılan çevrimiçi tanıtım ile hazırladıkları farklı geri dönüşüm ürünlerini Türkiye den ve Azerbaycandan arkadaşları ile paylaştılar ve  arkadaşlarının hazırladığı geleceğimizi şekillendirme, dünyamızı yaşanabilir kılma adına ortaya konulan ürünleri gözlemlediler.
Proje kapsamında  Necmettin Erbakan Üniversitesi. Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi. Özel Eğitim Bölümünden  Arş.Gör. Hamza Kaynar öğretmenlere yaratıcılık ve inovasyon konusunda eğitim verildi.BTK uzmanı Aydın ÇATAK tarafından ise öğrenci ve velilere  yönelik Güvenli İnternet konusunda bilgilendirici seminer verildi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 319 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI