’ÇAY TADINDA SOHBETLER’ BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'ÇAY TADINDA SOHBETLER' BAŞLADI

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, LGS öncesi 8. Sınıf öğrencilerine yönelik "Çay Tadında Sohbetler" adı altında öğrenci ve veli buluşmaları başlattı.

27 Şubat 2020 - 09:23

İlki Kuzören Ortaokulunda gerçekleştirilen ve 8 sınıf öğrencileri ile 8. Sınıf derslerine giren öğretmenlerle kahvaltıda bir araya gelen İlce Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, şube müdürleri ve okul idarecileri eğitim ve gelecek üzerine güzel bir sohbet ortamı olusturdular.Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, etkin ve etkili rehberlik anlayışıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Müdürlük bu kez, 8. Sınıf öğrencilerine yönelik moral ve motivasyon sağlamak, ilçe milli eğitim, okul idaresi ve öğretmenler olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını hissettirmek adına ortaokullarda öğrenci ve veli buluşmaları düzenliyor. 8. Sınıf öğrencileri ve bu öğrencilerin derslerine giren branş öğretmenleriyle kahvaltıda buluşan Ilçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve şube müdürleri, etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerle bilgi paylaşımında bulunuyor, çalışma planlaması yapılıyor ve öğrencilerce sorulan sorulara cevaplar aranıyor.
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Liselere geçiş sınavına hazırlanan öğrenciler için motivasyon çalışmaları yaparken bu öğrenci grubunun gelişimsel ve yaş dönemi özelliklerini dikkate alarak davranmak, anlayış göstermek, büyümenin getirdiği bazı zorluklarla baş edebilmeleri için onlara destek olmak, ve yanlarında olduğunuzu bilmelerini sağlamak; onların kaygılarını azaltacak ve daha güvenli, huzurlu ve başarılı bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağlamak amacıyla öyretmen ve öğrencilerle "Çay Tadında Sohbetler" adı altında kahvaltıda bir araya geldiklerini belirtti.
Bu tür etkinliklerin tüm 8. Sınıfı olan okullarda gerçekleştirileceğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, benzer bir çalışmanın da velilerle bir araya gelerek yapıldığını, bu tür aktivitelerin eğitime olumlu katkılarının olduğunu gözlemlediklerini dile getirdi.
Bu tür etkinliklerin öğretmen ve öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımalarına ve birbirlerini daha iyi anlamalarına imkan sağladığını ifade eden İşcan, programların organizesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 10930 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
AKYÖRDER 24. YÖRÜK ŞÖLENİ BU YIL YAPILMAYACAK
AKYÖRDER 24. YÖRÜK ŞÖLENİ BU YIL YAPILMAYACAK