ÇKS KAYITLARI 1 EYLÜL’E KADAR UZATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÇKS KAYITLARI 1 EYLÜL'E KADAR UZATILDI

Akşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Bingül, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarının 1 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

13 Temmuz 2020 - 08:33

ÇKS kayıtlarının 1 Eylül’e kadar uzatılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Bingül, “Bilindiği üzere 30 Haziran’da ÇKS kayıtları sona ermişti. Kovid-19 nedeniyle özellikle bazı 65 yaş üzeri çiftçilerimiz ve yurt dışı ile il dışında olan üreticilerimiz ÇKS kayıtlarını yaptıramamışlardı. Zaten zor bir süreç olan Kovid-19’dan dolayı üreticilerimiz zarara uğramıştır. Ayrıca Mayıs ayında ve geçtiğimiz günlerde iklimsel zararlarla da üreticilerimiz iyice zarara uğramıştır. Bundan dolayı ÇKS kayıtlarına çok önem verdik. Üreticilerimiz en azından mazot-gübre ve analiz gibi desteklerden yararlanabilsinler” dedi.
“HAYIRLI OLSUN”
Başkan Aziz Bingül, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Bu zarardan en az sıyrıklarla geçilmesi için arkadaşlarımızla çalışmalarımızı yaptık. Tarım Orman Bakanlığından ve milletvekillerimizden bu konuda destek istedik. Devletimiz bizim bu yardım taleplerimize olumlu yaklaşarak ÇKS kayıtlarının uzatılması için talimat verdi ve 1 Eylül 2020 tarihine kadar ÇKS kayıtları uzatıldı. Bu taleplerimize kayıtsız kalmayan Sayın Tarım ve Orman Bakanımıza, sayın milletvekillerimize ve emeği geçip bize destek olan herkese teşekkür ederiz. Bu bir fırsattır. Değerlendirilmesi gerekmektedir. Tüm üye ve üreticilerimize hayırlı olsun.”
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 366 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
2 BİN SÜRÜCÜYE 1 MİLYON TL PARA CEZASI
2 BİN SÜRÜCÜYE 1 MİLYON TL PARA CEZASI