DEĞİRMENKÖY İLKOKULU ÖĞRENCİSİ SÜMEYRA ÇELENK KAYMAKAM...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

DEĞİRMENKÖY İLKOKULU ÖĞRENCİSİ SÜMEYRA ÇELENK KAYMAKAM TÜRK'ÜN KOLTUĞUNA OTURDU

Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Kaymakamlık koltuğunu Değirmenköy İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Sümeyra Çelenk'e devretti.

23 Nisan 2019 - 09:24

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yılı kutlamaları çerçevesinde ilçemiz Değirmenköy  İlkokulundan bir gurup öğrenci Kaymakamımız Mehmet TÜRK'ü makamında ziyaret ettiler.Temsili olarak Akşehir Kaymakamlığı görevinin  4. sınıf öğrencisi Sümeyra ÇELENK'e devredildiği ziyarette öğrenciler hem Kaymakamımız Mehmet TÜRK'e hem de temsili Kaymakam Sümeyra ÇELENK'e çeşitli sorular yönelttiler. Kaymakam Mehmet TÜRK, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, bayramın öneminden bahsetti. Çocuklara Atatürk'ün armağanı olan bu bayramların kıymetini bilmelerini söyleyen Kaymakam TÜRK; "Bugünün küçükleri olan sizler yarının büyükleri olarak ülke yönetimini devralacaksınız. Bugün temsili olan bu devir yarın gerçek olacak. Siz bu koltuklara oturmanın ötesinde de hedefler seçin. Bu koltuklara otururken de koltuklardan güç almayın ona güç verin.  Ama asıl hedefiniz ülkemizi dünyada daha iyi yerlere getirecek hedefleriniz olsun. Bilimde, sanatta, kültürde, sporda büyük işlerin hayalini kurun. Bol bol kitap okuyun. Ne yaparsanız yapın insanlığa faydalı işler yapın." şeklinde konuştu.
 Temsili Kaymakam Sümeyra ÇELENK'te bir konuşma yaparak yapmak istediği projeler, okulların durumu ve öğrencilerin istekleri ile ilgili yetkililere talimat verdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 646 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA ATEŞ AÇTIRDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA...
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR