EĞİTİM BİRSENDEN ÖĞRETMENE DARP OLAYINA KINAMA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EĞİTİM BİRSENDEN ÖĞRETMENE DARP OLAYINA KINAMA

Eğitim Bir Sen Sendikası Akşehir Şube Başkanı Ferhan Ekici ve yönetim kurulu üyeleri Çankırı ili İnönü Ortaokulu öğretmeni aynı zamanda sendika üyesi öğretmen M.S.’nin öğrenci velisi tarafından darp edilmesi olayıyla ilgili basın açıklaması yaparak, menfur saldırıyı kınadı.

24 Mayıs 2019 - 09:41

Bir milletin gelişmiş ülkeler arasında yer bulabilmesinin, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabileceğini ifade eden Ekici, Eğitim sorunlarını çözen milletlerin; kültür, sanat, bilim, teknoloji ve sos yo-ekonomik alanlarda da ilerlediğini söyledi.
“Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen milletler, başka milletlerin kölesi olmaya mahkûmdur” diyen Ekici şunları kaydetti:
“Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yasama hazırlayan kimsedir.”
Eğitim sisteminin yeniden ele alınması ve okullarındaki disiplin yönetmeliğinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. “Bu ve buna benzer olaylar gösteriyor ki, eğitim sistemini yeniden ele almamız gerekiyor. İlköğretimde LGS’ye, ortaöğretimde yükseköğretime hazırlayan bu sistemin hayata hazırlık, kaliteli olma, ahlaklı olma, erdemli olma, dürüst olma gibi bir ideali yok. Bir gerçekle yüzleşmemiz lazım, bu gençlik bizim geleceğimiz. Bugün alkol, uyuşturucu ve şiddet gibi her türlü kötülük ilköğretimin birinci kademelerine inmiş ise, eğitimin kök sorunlarını ele alıp bataklığı kurutmamız ve özgür bireyi geleceğe hazırlayan bir sisteme geçmemiz lazım.”
HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BOŞ EVDE YANGIN ÇIKTI
BOŞ EVDE YANGIN ÇIKTI
MESLEKTAŞIMIZ HASAN DÖNMEZ'İN ACI GÜNÜ
MESLEKTAŞIMIZ HASAN DÖNMEZ'İN ACI GÜNÜ