ERASMUS ÖĞRENCİLERİ YURDA DÖNDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ YURDA DÖNDÜ

Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje katılımcıları (Yönetici ve Öğretmenler) Slovenya’da 1 hafta süreli Erasmus+ Okul Eğitimi proje uygulama çalışmalarını (Hizmetiçi Eğitim Kursu) tamamlayarak 28.01.2019 Pazartesi günü yurda döndüler.

30 Ocak 2019 - 23:30

Proje kapsamında; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 yönetici ve 10 öğretmen, 21 Ocak 2019 ile 25 Ocak 2019 tarihleri arasında 1 hafta süreyle (5 gün) “Mesleki Eğitim/Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-KA101” türünde ve “Avrupa Ülkelerinde Erken Okul Terkinin Önlenmesinde Yenilikçi Çalışmalar” isimli proje uygulama çalışmalarını Slovenya’nın başkenti Ljubljana şehrinde gerçekleştirmişlerdir. Katılımcılar proje konusu ile ilgili etkileşimli kurs almışlar ve çeşitli eğitim etkinlikleri gerçekleştirmişleridir.Katılımcı personel; 1 hafta süresince “Erken Okul Terkinin Önlenmesi” konusunda uygulamalı eğitim çalışmalarına katılmış, sosyal psikoloji ve pedagoji alanında konuyla ilgili son gelişmeleri öğrenmişlerdir. Avrupa Ülkelerinde “Erken Okul Terkinin Önlenmesi” konusunda yapılan çalışmalar, alınan önlemler, en düşük ve en yüksek terk oranının olduğu ülkeler hakkında bilgi edinmişleridir.
Eğitim esnasında İngilizce simültane çeviri yapılmış, katılımcılar yabancı dil pratiği yapmışlardır. Proje Ortağı Skupina Primera kurumundaki eğitimin yanı sıra katılımcılar Ljubljana’da bulunan Republic of Slovenia for Vocational Education and Training (CPI) kurumunda eğitim çalışmalarında bulunmuşlardır. Hafta sonu kültürel gezi kapsamında Ljubljana yakınına bulunan Bled Gölü’ne, Slovenya’nın komşusu İtalya’nın Venedik ve Trieste şehirleri ile Hırvatistan’ın başkenti Zagreb şehrine kültürel ve turistik ziyarette bulunmuşlardır. Katılımcılar Slovenya’daki sosyal ve kültürel yaşamı gözlemleme imkânını bulmuşlardır. Proje uygulama sürecinde Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni Saim Tunçez katılımcılara rehberlik etmiş, kurs esnasında simültane çeviri yapmıştır.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 507 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
Lunaparkta bıçaklı kavga: 4 yaralı
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI  A SPOR’DAN CANLI YAYINLANACAK
AKŞEHİRSPOR’UN TÜRKİYE KUPASI KARŞILAŞMASI A SPOR’DAN CANLI...